Novinky

Chorvatsko přeje potápěčům i jachtařům

Pro každého je dovolena chorvatsko něco jiného. Někdo do této turistické destinace vyráží na pláž, další se chystá potápět a další svoji dovolenou stráví na jachtě. Pokud i vy cílíte do této oblíbené dovolenkové destinace, můžete si vybrat z nabídky last minute chorvatsko, kterou naleznete na webu ubytovanivchorvatsku.cz a můžete si užít zaslouženou dovolenou.

Potápění

Chorvatský podmořský svět nabízí nezapomenutelné zážitky. Vydat se do něj můžete s některou z potápěčských škol, které nabízejí své služby po celém pobřeží. Na starost vás budou mít kvalifikovaní odborníci. Pro individuální potápění je potřeba získat speciální povolení. To získají pouze zkušení potápěči.

Kam se vydat za krásami podmořského světa?

Nádhernou podívanou nabízí ostrovy Chorvatsko Mljet a Brač – Bol. Velké množství červeného korálu můžete spatřit na jižní straně ostrova Mljet. Otvory skalních stěn nabízejí úkryt murénám a mořským korýšům. Poblíž nich nachází svou potravu chobotnice, vodami proplouvají pestrobarevné rybky a na dně můžete spatřit nádherné hvězdice, mořské plže a mušle. Také se zde nachází Odysseova jeskyně a naleziště starobylých amfor. Další jeskyni ukrývá moře nedaleko ostrova Brač. V jejích stěnách našlo domov velké množství podmořských živočichů. V písku, na mořské dně můžete spatřit úhoře nebo sépie.

Jachting

Pokud chcete zažít opravdu nezapomenutelnou dovolenou, vydejte se na Jadran na jachtě. Můžete si ji pronajmout i se zkušenou posádkou. Možná je to jednodušší, nemusíte se starat o různá povolení a další potřebnosti. Jadranské pobřeží poskytuje velké množství marin – přístavů pro jachty, s potřebným vybavením – přípojka na vodu a elektřinu, hygienické zázemí, prodejny s vybavením, servisy a samozřejmě restaurace nabízející místní speciality.