Finance

Dbejte na odevzdání daňového přiznání včas

Rok 2017 se nese ve znamení změn – ostatně jako každý Nový rok. Vždy se setkáme se změnami, které nám do jisté míry změní život. Většinou se jedná o nejrůznější nejnovější zákony, jež nabyly platnosti hned od prvního ledna a na něž jsme se měli chystat už od Štědrého dne. Nové vyhlášky vždy značně zkomplikují život místo toho, aby nám trochu odlehčily každodenní starosti.

Stejně tak tomu bylo například během zavedení elektronické evidence tržeb. První vlnu tato novinka smetla začátkem prosince a samozřejmě si vyžádala své oběti. Paradoxně se jednalo o ty, které ještě tato vlna nepostihla. Nejspíše se drobní živnostníci jen zalekli a přestali si věřit. Mysleli si, že s tímto novým zařízením nelze docílit stále prosperujícího podnikání. Nicméně ti, kteří vydrželi, nyní mohou vztáhnout vlajku vítězství.

Čím dál rychleji se přibližující druhá vlna čeká na zbývající čtvrtinu milionu podnikatelů. Ekonomika jim značně hraje do karet, a proto není nutné se čehokoliv obávat. Je ovšem nutné, abyste se vy, kterých se tato druhá část EET týká, registrovali už nyní, abyste již nyní byli v klidu a nemuseli se stresovat tím, zda se registrovat vůbec stihnete.

Samozřejmě nejen ve znamení elektronické evidence tržeb, ale také ve znamení každoročního daňového přiznání se nese začátek roku. Podnikatelé zkoumají veškeré své finance a počítají jejich skutečné zisky i výdaje. Jedná se o důležitý proces, po kterém se do státní kasy přivalí velké množství peněz. Daně totiž nepatří mezi ty nejlevnější záležitosti. Naše finance – lépe řečeno jejich nedostatek – se tedy ještě rapidně zvýší, protože tyto náklady značně zasáhnou peněženky. Z anorexie, kterou trpí už od vánočních svátků, se tedy jen tak nedostanou.

Změny tohoto roku spočívají nejen v daňovém přiznání, jež se musí podávat do konce března, ale také ve vyšších částkách záloh na zdravotní a sociální pojištění. Kolik tato částka dělá a o kolik se zvýšila, se dozvíte v novém internetovém magazínu infovision.cz, kde se dozvíte jak o ekonomické oblasti či finančním světě, tak i o dalších zajímavostech.