Novinky

Kdy zamířit s autem do servisu? Raději dřív než později, radí odborníci

Automobil je jenom stroj, který se každodenním používáním opotřebovává. A přesně takto je nutné k němu přistupovat. Proto se nenechte dlouho přemlouvat do každoročních prohlídek, které jsou opravdu zapotřebí zejména, pokud jste majitelem ojetého vozidla. Právě ojetiny totiž mohou čelit nějakým skrytým závadám, jako jsou například špatné tlumiče Mercedes nebo tlumiče BMW. I když je pravdou, že podobným problémem mohou trpět i novější vozy.

Raději dříve než později

Odborníci se shodují na tom, že bychom s vozidly do servisu měli zamířit raději dříve než později. Pakliže se vám něco nezdá, nečekejte, až dojde na datum pravidelné návštěv autoservisu. Zkrátka a dobře do daného servisu zavítejte hned, co vaše auto začne zlobit. Odkládání problému se v tomto případě rozhodně nevyplácí.

Ovšem pokud auto jezdí v pořádku, také to neznamená, že byste do servisu zajet neměli. Každoroční prohlídky jsou velmi důležité, mohou odhalit skryté vady, na které byste jednoho dne doplatili. Kromě kontroly tlumičů navíc dochází i výměně oleje, což je také důležitý zákrok.

Motorový olej je nutné měnit včas

Mnoho majitelů vozidel se domnívá, že olej není nutné měnit každým rokem. Jenže to je omyl. Dokonce se někdy může stát, že se mění dříve než za rok. Orientační jsou v tomto případě kilometry, které ujedete. K výměně motorového oleje se doporučuje přistupovat už při intervalu patnácti tisíc kilometrů.

Tlumiče kontrolujte po ujetých 200 kilometrech

Co se týče tlumičů, i ty se při pravidelné návštěvě v autoservisu kontrolují. Speciální pozornost jim však věnujte ve chvíli, kdy ujedou zhruba dvě stě kilometrů. Přesně na tuto délku se odhaduje jejich životnost, ale je samozřejmě pravdou, že službu mohou vypovědět daleko dříve nebo daleko později. A jelikož mohou velmi znepříjemnit cestování a rapidně snížit bezpečnost při jízdě, nepodceňujte jejich kontrolu.