Zdraví

Povinnost BOZP a PO se vztahuje na všechny. Máte to vyřešené?

Jste podnikatelem? Pak jistě víte, že ze zákona máte hned několik povinností, které musíte dodržovat. Každý podnikatel si ihned vybaví daně, jenže daně nejsou ani zdaleka to jediné, na co musí dbát, co musí dodržovat. Daně jsou dokonce to poslední, v první řadě je nutné dbát na bezpečnost práce a na požární ochranu.

Bohužel ne každý podnikatel ví, co to vlastně bezpečnost práce je či co to je požární ochrana. Mnozí podnikatelé jsou toho názoru, že k nim neohlášená kontrola přijít nemůže, ale samozřejmě jsou na omylu. Neohlášené kontroly se vždy ukážou zejména v těch firmách, které to samozřejmě vůbec nečekaly.

Jak jsme zmínili, každý podnikatel má hned několik povinností. Mezi takové povinnosti patří nejen placení daní, ale také to, že musí mít vyřešené BOZP a PO. Pokud si s tímto nevíte rady, je načase se svěřit do rukou odborníků, kteří vám v tomto odvětví pomohou.

Na koho se obrátit?

Otázkou tedy je, na koho se v případě potřeby obrátit. Firem, jež se zaměřují na bezpečnost práce a požární ochranu, je mnoho, kdo je však jedničkou v tomto oboru, kdo se opravdu kvalitně postará o oblasti, s nimiž si nevíte rady? Odpověď je jednoslovná – společnost Extéria, která je specialistou na bezpečnost práce, požární ochranu, postará se také o školení BOZP a samozřejmě o revize všech elektrických zařízení, která se ve firmě nachází.

V současné době se firma pyšní skoro pěti tisíci spokojenými klienty, s nimiž je v dlouhodobém smluvním vztahu.

Kdo všechno musí mít vyřešené BOZP a PO?

Otázkou také je, kdo všechno musí mít vyřešené BOZP a PO. Odpověď je však opět jednoslovná, a sice všichni podnikatelé. Bezpečnost práce a požární ochrana se vztahuje nejen na soukromé společnosti, ale také na zdravotnictví, také na státní správu nebo školství. Samozřejmě BOZP musí mít vyřešené i osoby samostatně výdělečně činné.