Novinky

Proč byste si měli pořídit latexovou matraci?

Latexové matrace jsou v poslední době velkým trendem. Jejich jádro tvoří latexová pěna, která má vynikající pružnost, perfektně drží tvar a je hypoalergenní. Jedná se o vysoce kvalitní matrace, které jsou vhodné i pro osoby s ortopedickými problémy a trvale ležící pacienty. Mají silnou bodovou elasticitu, díky které se přizpůsobí tvaru těla a poskytují dokonalou oporu v jakékoliv pozici.

Mají dlouhou životnost

I když se nejedná o zrovna levné matrace, investice se z dlouhodobého hlediska vyplatí. Mají mnohem delší životnost než například pěnové matrace, přičemž jejich vlastnosti jsou stejně pozoruhodné. V latexu se nedrží ani roztoči, ani jiné mikroorganismy. Jelikož je latex přírodní látka, neuvolňují se z něj žádné škodliviny nebo zápach. Jsou bezpečné i pro děti.

Latexové matrace nebrání přirozené cirkulaci vzduchu a skvěle odvádí vlhkost během spánku. Latexová pěna je studenější, takže se matrace nepřehřívá, a naopak vytváří optimální podmínky pro zdravé spaní. Neproleží se tak snadno jako jiné druhy matrací. Matrace z latexové pěny je nejlepší kombinovat s lamelovým roštem, který ještě zvyšuje prodyšnost.

Jsou nějaké nevýhody?

Tyto matrace ale mají samozřejmě i určité nevýhody. Nebudou vyhovovat lidem, kteří jsou zvyklí spát na tvrdším povrchu. Tento nedostatek je většinou kompenzovaný kombinováním s jinými materiály, v takovém případě ale musíte věnovat pozornost složení. Kvalitní latexové matrace bývají kombinované například s kokosovým vláknem, koňskými žíněmi, studenou pěnou nebo biotexem.

Při pořízení latexové matrace musíte počítat s vyšší hmotností, avšak to je dáno kvalitním zpracováním. S vyšší hmotností vzrůstá také jejich nosnost. I přes vyšší pořizovací cenu se ale jedná o dobrou investici, která vydrží klidně i 20 let. Doporučují se jako podpůrný prostředek k léčbě bolesti zad, jelikož kopírují efekt vodní matrace.