Bydlení

Útulné a vyhovující bydlení pro seniory: nábytek, který umí pomáhat

Pokud máte stárnoucí rodiče nebo prarodiče, možná jste se také setkali s tím, že si stěžují na bolesti kloubů, celkově pohybového aparátu, všímáte si, že už nejsou tak pružní, také postřeh a pozornost začínají otupovat. Proto je dobré, když si lidé v seniorském věku mohou koupit nábytek, s nímž je jim doma lépe. A je jedno, zda žijí v domě nebo v bytě.

Sedačka a křeslo, které vám umožní opřít si hlavu

Spousta starších osob tráví čas v důchodě především doma. Je proto důležité mít prostor k sezení uzpůsoben tak, aby jim plně vyhovoval. Ať už se tedy věnujete sledování TV, četbě, pletení, luštění křížovek, hodiny denně telefonujete vsedě s rodinou či přáteli, dopřejte si gauč, sedačku nebo křeslo, kde si opřete celá záda i hlavu. Výborná jsou třeba křesla ušák, pokud nechcete měnit rovnou celou sedačku s nižší zádovou opěrkou. 

Vyšší postele vám pomohou vstát

Senioři si neradi sedají na cokoli, co je příliš nízké. Dělá jim totiž potíž vstát, zvláště když jde o sedění s měkkým sedákem. To ovšem platí i o postelích. Pokud nevstáváte stylem, že se překulíte na bok a spustíte nohy z postele na zem tak, že si kleknete, tedy se z postele dá se říct „svalíte“, ale chcete vstávat „normálně“, kdy se na posteli posadíte a vtanete, je lepší mít vyvýšenou postel. Kvalitní a levná je např. vyvýšená masivní postel EURO 180 x 200 cm včetně roštu. Vstává se z ní mnohem lépe, než z postele klasické. Sg-nabytek.cz ji teď navíc prodává za výhodnou cenu se slevou 25 %, a to od 3 699 Kč.

Podívejte se na webové stránky obchodu Sg-nabytek.cz a zaměřte se i na taburety a podnožky, abyste si mohli kdekoli a kdykoli vyložit nohy. Užitečný je i botník se sedátky, který vám zajistí stabilní sezení při obouvání se i na malé chodbě. Anebo nahlédněte na levné kuchyňské linky a dopřejte si takovou, která vám bude plně vyhovovat místo té, kterou máte 30 let, a už neslouží, jak má.