Novinky

Zelené střechy skvěle vypadají, navíc mají mnoho praktických výhod

Stále více lidí se vrací zpět k přírodě, už jen pohled na rozkvetlou louku, plodící keře a zelené stromy přináší lidem radost a dodává energii. Lidé se stěhují ze středu měst na okraj, nebo do menších obcí, aby byli blíže k zelené přírodě. Pořizování zelených střech je jednou z dalších cest, jak být přírodě blíže. Zelená střecha toho však umí mnohem více, než jen lahodit oku a duši. Navzdory počáteční investici zjistíte, že je tato investice mnohonásobně návratná.

Poradí si s dešťovou vodou

Zelená střecha pohlcuje dešťovou vodu akumulací vody v rostlinách, substrátu a drenážní vrstvě. Tím se zpožďuje odtok dešťové vody do kanalizace, dešťová voda se čistí a voda se také odpařuje rostlinami. To vše pomáhá stabilizovat hladinu podzemní vody, snižuje špičkové zatížení kanalizačního systému a snižuje riziko záplav.

Vyčistí ovzduší

Rostliny na zelené střeše filtrují částice ze vzduchu a přeměňují CO2 na kyslík. Zelenou střechou přispíváte k čištění vzduchu.

V horkých dnech ušetříte za klimatizaci

Rostliny absorbují sluneční světlo, 50 % je absorbováno a 30 % odráží; takže to pomáhá vytvářet chladnější a příjemnější klima. Pro vnitřní klima to znamená, že klimatizace nemusí tolik pracovat, což zase znamená úsporu energie. A i to má extra pozitivní vliv na klima v bezprostřední blízkosti vaší budovy a na teplotu ve městě. Celkově to znamená snížení teploty ve městě o 3°C.

Působí jako zvuková bariéra

I když vznikne zelená střecha svépomocí, poskytne domu zvukovou bariéru. Hluk z ulice vás již nebude obtěžovat při odpočinku.

Jak zajistit zelenou střechu na svém domě?

Možná vás překvapí, že zelené střechy nejsou úplnou novinkou. Na webu ekrost.cz zjistíte, že v České republice působí firma již deset let a má za sebou mnoho spokojených zákazníků.

Zelená střecha cena může být různorodá, podle oblasti a typu střechy. Zjistěte i vy, zda se můžete těžit z dalších benefitů zelené střechy.