Novinky

3 tipy, jak vzkřísit iPhone, když přestane fungovat

Jestliže se váš iPhone nechce zapnout, můžete ho pořád vzkřísit sami. V tomto článku pro vás máme tři tipy, které by vám měly s oživováním pomoct.

Na stisknutí tlačítka telefon nereaguje. Tvrdě spí. Černo. Pokud zažíváte právě tento stav, pak pro vás máme několik rad, jak si s tím poradit. Čtěte dál a dozvíte se víc.

Tvrdý restart

A zkoušeli jste to restartovat? To je populární hláška nejen mezi ajťáky. Platí totiž téměř na všechnu elektroniku a na iPhony obzvlášť. Místo klasického restartu ale zkuste provést tvrdý restart. tato procedura totiž může dostat váš iPhone do režimu obnovení. Do toho se zařízení mohlo dostat nechtěně a smazat při tom veškerý software a data. Tvrdý restart se u různých modelů provádí jinak:

  • iPhone 6S, iPhone 6 a starší – stiskněte zároveň home button a ON/OFF button a podržte po dobu 15 sekund, dokud se na displeji neobjeví logo Applu.
  • iPhone 7 a iPhone 7 Plus – stiskněte současně tlačítko pro snížení hlasitosti a tlačítko ON/OFF. Podržte 15 sekund, dokud se neobjeví logo Applu.
  • iPhone 8/8 Plus, iPhone X a novější – stiskněte a ihned pusťte tlačítko pro zvýšení hlasitosti. Poté stiskněte a ihned spusťte tlačítko pro snížení hlasitostí. Následně stiskněte tlačítko ON/OFF a podržte jej po dobu 15 sekund, dokud se na obrazovce neobjeví logo Applu.

Obnovení přes iTunes

iTunes může dobře posloužit jako nástroj pro oživení vašeho iPhonu. Začněte tím, že připojíte iPhone k počítači pomocí USB kabelu a spustíte iTunes. Následně dostaňte iPhone do režimu zotavení a vyberte možnost aktualizovat. Do režimu zotavení se dostanete stejnou kombinací tlačítek jako u tvrdého restartu. Tlačítka, která jste tehdy drželi 15 sekund, nyní držte 20 sekund. Po aktualizaci systému by se měl iPhone spustit. V okně iTunes už jen klikněte na „Vysunout iPhone“ a restartujte telefon. Pak už jen stačí provést tvrdý restart a iPhone by měl opět fungovat.

Vyměňte baterii

Jestliže ani na předchozí výzvy váš telefon nereaguje, možná bude problém v baterii. Výměna baterie iPhone 7 je ale především u novějších modelů velice náročná. Nejspíše se tak budete muset svěřit do rukou servisu. Vymena baterie iPhone 7 ale nemusí být provedena jen autorizovaným servisem. I v neoficiálních opravnách dokáží váš telefon přivést k životu. A to za nižší cenu.