Novinky

3 zajímavosti o nožním spínači, které jste určitě nevěděli

Nožní spínač sice na první pohled vypadá jako jednoduchý přístroj, opak je ale pravdou. A v tomto článku vám to dokážeme.

Existuje celá řada způsobů, jak ovládat stroje. Mezi ty nejjednodušší a nejčastěji používané patří především nožní spínače. Pokud vás zajímá více informací o tomto zázračném vynálezu, čtěte dál.

Velice často je vyroben z plastu a kovů

Není žádným tajemstvím, že je nožní spínač často namáhaný. Aby takto vysokou zátěž vydržel, musí být vyroben z těch nejkvalitnějších materiálů. Proto se nikdo nemůže divit, že nejčastěji výrobci sahají po celokovové konstrukci. Velice oblíbené jsou i plasty. Zejména díky jejich dobrým vlastnostem v tahu a odolnosti vůči vysokým teplotám. Taktéž můžete narazit na hliníkové spínače, ty ale nejsou tolik rozšířené.

Chrání pracovníka i samotný nožní spínač

Není stroj jako stroj. U některého stroje pracovníkovi nic nehrozí, jinde by při shodě nešťastných náhod mohlo dojít i k nepěknému zranění. Tomu ale umí zabránit nožní spínače s krytem. Kryt přitom neposkytuje pouze zvýšenou ochranu pracovníka, ale také samotného spínače. A to ve chvíli, kdy jej nikdo nepoužívá. Kryt tak spínač dostatečně ochrání před nechtěným sepnutím a následnými škodami, které jsou úplně zbytečné.

Naprostá bezpečnost pro všechny

Bezpečnost je v dnešní době na prvním místě. I když spoustu práce přebírají roboti a autonomní stroje, je stále potřeba zajistit naprosté bezpečí pracovníků. Ke zranění totiž může dojít i neodborným zacházením. U nožních spínačů se tak často setkáte s další úrovní bezpečnosti, kterou představuje západka. Ta zabraňuje stlačení pedálu a následnému spuštění stroje. V případě neodborného zacházení nebo nešťastné náhody tak budete mít jistotu, že nedojde ke zbytečnému zranění.