Novinky

Čeká vás roční hlášení za odpady?

Když se mluví o podnikání, mnoho lidí s představí bezstarostné byznysmeny, ale opak je často pravdou. Podnikat znamená dobrovolně naskočit do rozjetého kola, kde se na vás ze všech stran hrně obrovské množství nejrůznějších povinností. Některé z nich je možné zvládnout, ale mnoho z nich nás zatěžuje a znamená mnoho starostí a práce navíc. Stejně tak, jako většina firem využívá na zpracování účetnictví účetní jednotku, tak i na další povinnosti si můžete najít specialistu, který vše udělá za vás. Platí to i o povinnosti, kterou je roční hlášení za odpady.

Toto hlášení musí dělat každý, kdo za rok předá k likvidaci více než 100 kilogramů nebezpečného odpadu nebo více než 100 tun běžného odpadu. Sem spadají tisíce firem, které se musí s touto povinností potýkat, zmíněné množství odpadů je součtem za všechny provozovny pod jedním IČO. Roční hlášení tedy podáváte za všechny provozovny, kterými disponujete, od obchodů až po kanceláře aj. Nejen, že musíte podávat roční hlášení, pro jehož podání musíte být registrovaní na ISPOP.cz (Integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností), ale také musíte vést průběžnou evidenci odpadů, abyste mohli zpracovat a zaslat výkaz statistiky o odpadech na Český statistický úřad.

Specializovaná firma vám pomůže

Všechny zmíněné povinnosti za vás zpracuje a vyřídí společnost na Rocnihlaseni.cz, která zpracovává roční hlášení i další povinnosti za stovky různých subjektů. Můžete ji kontaktovat a zajistit si zpracování těchto povinností také a nezáleží na tom, jestli jste živnostník, firma nebo obec. Ceny za tuto službu jsou velmi výhodné, takže se nemusíte bát, že vás více zatíží. Vždy je výhodné nechat záležitost s odpady na společnosti, která v tom umí správně chodit a máte s ní jistotu, že vše budete mít řádně vyřízené.