Novinky

Chtěli jste vždy vlastnit dinosaura nebo jiné zkameněliny?

Když v devatenáctém století přišel Charles Darwin se svou evoluční teorií, stal se mnohými nenáviděn. K postupnému přijmutí jeho převratné teorie nejvíce přispěly zkameněliny (fosilie), které dokazují, že dávno vyhynulí tvorové vypadali odlišně a postupem času se jejich tělesná schránka měnila. Fosilie jsou velmi lákavé a mnoho lidí je chodí obdivovat do muzea. Abyste však viděli skutečnou zkamenělinu, tak nemusíte chodit jen tam. V České republice existuje několik obchodů, které se na prodej fosilií specializují.

Prodej zkamenělin

Zkameněliny, si můžete pořídit v eshopu https://www.fosilie-shop.cz/. Ten je zaměřen výhradně na prodej přírodních fosilií z celého světa a to z různých geologických období. Můžete si zde koupit zkameněliny jak vodních, tak i suchozemských tvorů. Pokud vás ale zajímají ty nejstarší zkameněliny, jistě zatoužíte po prekambrických stromatolitech z Peru, které jsou staré až 2,3 miliardy let. Pokud vás více zajímají dinosauři, můžete vlastnit např. zub dravého dinosaura.

Nejlepší na tom všem je, že zkameněné fosilie nejsou drahé a je jedno, jestli patříte mezi sběratele nebo jen toužíte mít doma nějakou fosilii, v eshopu si ji snadno vyberete a za pár dní ji budete mít doma. Nabízí se vám zkamenělí mlži a plži, koráli, ostnokožci, ryby, rostliny a listy, žraločí zuby a mnoho dalšího. Velmi zajímavý je také jantar, můžete si pořídit surový jantar, leštěný jantar i šperky z jantaru. Velmi ceněný je i jantar s hmyzem, jistě si vzpomenete na Jurský park, kde z takového hmyzu extrahovali část DNA a pak z něj vyráběli dinosaury. Fosilie mohou být také skvělým dárkem, pokud máte ve svém okolí kohokoliv, kdo se zajímá o pravěk a dávné tvory, zkameněliny nebo produkty související s dávnými časy budu skvělým dárkem. Jestliže vás zajímá svět dinosaurů a chcete se o něm dozvědět více, navštivte atlas dinosaurů, kde najdete obrázky a popis nejznámějších dinosaurů, kteří chodili po této planetě.