Novinky

Jak správně koupit stavební vrátky a výtahy?

Když se pracuje na lešení ve vysokých výškách, jde o nebezpečnou práci, která si žádá speciální vybavení. Dokážete si představit, že by materiál přenášeli do vysokých pater lidé? To by bylo velmi zdlouhavé a vyčerpávající. Používají se proto stavební vrátky a výtahy, které umožní snadný transport materiálu a nářadí do velkých výšek.

To samé platí o hloubkových pracích, jako jsou stavební výkopy, práce ve studnách nebo v šachtách, i u takových prací je zapotřebí zajistit efektivní dopravu materiálu. Stavební vrátky a jejich příslušenství nekoupíte zrovna na každém rohu. Od takového vybavení je očekávána maximální kvalita a také spolehlivost. Vždy je proto vhodné se obrátit na specializovaného prodejce, který vám zajistí to nejlepší zboží a to v ideálním poměru ceny a kvality. Nejlepším poskytovatelem je eshop eprofi.cz, kde naleznete stavební výtahy, stavební vrátky a širokou nabídku příslušenství, které na stavbách a dalších pracech využijete.

Stavební vrátky

Stavebních vrátků existuje celá řada, podle jejich použití, v eshopu naleznete závěsné vrátky, pozemní vrátky, lešenářské vrátky a střešní vrátky. Většina produktů je od známé španělské značky CAMAC, která je známá svou kvalitou a dlouhou životností. Vysoce kvalitní jsou rovněž produkty UMACON, které jsou skvělou volbou pro hobby a poloprofesionální použití.

Závěsné stavební vrátky jsou velmi mobilní, jejich nosnost bývá obvykle do 200 kg a umísťují se na lešení pomocí klem. Pozemní vrátky a umísťují na střechu nebo do pater a používají se společně s kladkou. Lešenářské vrátky nejvíce potěší vysokou rychlostí, byť jsou určené pro zvedání lehčích nákladů. Střešní vrátky se upevňují na střechu a používají se i u hlubších výkopů, upevňují se za pomoci kotev nebo zátěžových boxů.

Nabídka eshopu je široká, můžete si vybrat širokou škálu produktů podle vašich požadavků, tedy zejména způsobu použité a nosnosti, to samé platí u stavebních výtahů. Eshop svému sortimentu velmi dobře rozumí a pokud byste potřebovali s výběrem pomoci, neváhejte se na něj obrátit.