Novinky Zábava

Co jste o psech nevěděli

Myslíte si, že víte o svém chlupatém čtyřnohém příteli opravdu vše? Dnes vás vyvedeme z omylu. O psech existuje mnoho zajímavostí, o kterých se příliš nemluví a znají je jen opravdoví psí nadšenci.

Nejstarší žijící pes

Psí staříci také existují a nedožívají se zanedbatelného věku. Nejstarší žijící pes na naší planetě se dožil 29 let, a byl to australský ovčácký pes.

Pes, který štěká, nekouše

Podle tohoto rčení by pravděpodobně tento pes opravdu nevraživě kousal, jde však o plemeno basenži, které nikdy neštěká. Místo štěkání vydává zvuky podobné jódlování a bát se nemusíte, nebezpečný není.

Svět se točí dokola a psi také

Všimli jste si toho, že než se pes uvelebí ve svém pelechu či na gauči, tak se několikrát otočí kolem dokola? Občas to dělají také kočky. Je to z velmi praktického důvodu, v přírodě si tímto způsobem pes vytvářel svůj přirozený pelech. Točením si umačkal nepříjemná stébla trávy, která ho lechtala v kožichu, a vytvořil si bezpečný pelech.

Psi a sny

Psům se sny pravděpodobně zdají, podobně jako nám. Důkazem je kňučení, vrčení a škubání, které se projevuje ze spánku. Není známo, zdali se psům zdají sny složené z obrazů a zvuků, ale můžete si všimnout, zdali se jim zdají sny příjemné, či děsivé.

Vrčení psa při hraní

Další otázka, proč pes při hraní vrčí, má obdobné kořeny, jako otázka s točením psa než si lehne, a to v přírodě. Jde o pozůstatky napodobování skutečného zápasu. Pes si však jen hraje jako kdyby to byl zápas, většinou to nemyslí vážně. Nejčastěji pes vrčí, pokud se s ním přetahujete, protože jde o skutečné měření sil s protivníkem. Pes, který vrčí a je přátelský a uvolnění, touží pouze po hře, pes cenící zuby, který je v napětí, vás vrčením upozorňuje na blížící se souboj.