Zdraví

Co naše vlasy potřebují a co jim většinou nedopřáváme?

K dokonalému vzhledu a vizáži rozhodně patří také to, jak vypadají naše vlasy. Vlasy jsou pýchou každé ženy, ale také pýchou muže, i když ženy jsou na své vlasy daleko více upnuté než pánové. Bohužel právě vlasy žen jsou také více namáhané dnes a denně. Nejen, že je ženy neustále foukají, fénují, žehlí nebo kulmují, ale také trpí díky vnějším vlivům, jako je počasí. Vlasy díky neustálému namáhání a špatnému zacházení padají, často se vyskytnou lupy, vlasy jsou velmi mastné, bez života, suché a lámou se. To vše jsou ostatně zároveň signály, že musíme svým vlasům dopřát to, co potřebují. Otázkou ale je, co vlasy potřebují a co jim většinou nedopřáváme?

Vlasy jsou opravdu pýchou, proto bychom o ně měli pečovat a měli bychom se o ně neustále starat. Bohužel málokdy se o ně staráme tak, jak bychom měli. Nedopřáváme jim to, co potřebují, otázkou je, co to je.

Nepoužíváme kvalitní vlasovou kosmetiku

Ušetřit se dá na mnohém, ovšem na vlasové kosmetice bychom rozhodně šetřit neměli. Důvodem je to, že nekvalitní vlasové produkty koupené doslova za hubičku mohou vlasy spíše vysílit, jelikož jsou v nich obsažené látky, které vlasům ne zrovna přejí. V ideálním případě investujte do takových šamponů a další vlasové kosmetiky, která obsahuje živiny a vitaminy, jež vlasy dokážou podpořit a přivést do opět zdravého stavu. Doporučujeme hlavně značky vlasové kosmetiky, které používají přední světoví kadeřníci. Mezi tyto značky patří například značka Kérastase, Maria Nila nebo L`Oréal Professionnel.

Používáme jen šampon

Mnohé ženy si své vlasy umývají jen šamponem, což je samozřejmě špatně. Umytí vlasů šamponem je jen krok, v rámci kterého se zbavíme nehezké mastnoty vlasů, ale není to rozhodně poslední krok, který musíme udělat. Nutné je využití i kondicionéru, který vlasy ponechá lesklé a krásně zdravé, pevné a silné.