Cestování

Čtyři bypassy a osmdesátka na krku. Nezvyklý student vyjíždí na Erasmus

Být studentem historie a vyjet do zahraničí na Erasmus není nic neobvyklého. Pokud je však osmdesát a máte čtyřikrát operované srdce, to už je něco trochu jiného.

Neobvyklý student

Osmdesátiletý španělský student historie Miguel Castillo, bývalým notářem, který se nyní rozhodl vyjet na program Erasmus. V rámci něj cestují studenti po celé Evropě a jeden či dva semestry studují ve zcela cizí zemi. Pro tento krok se rozhodl i tento neobvyklý student, který má šest vnoučat, ale důchodový věk jej nezastavil před takovouto velkou výzvou.

Pro studium v zahraničí se Miguel rozhodl po sérii několika srdečních operací. „Po zotavení jsem si řekl, že bych rád dělal něco jiného, než spal. Vždy mě zajímala historie,“. Španěl momentálně navštěvuje přednášky spolu s o dvě generace mladšími studenty a považuje se za naprosto běžného studenta. Většinu kurzů absolvuje úspěšně, ale i u něj se občas najde předmět, se kterým má určité potíže.

Na stará kolena

Má povinnosti ke své rodině, protože často hlídá svá čtyři vnoučata, která jsou prý největšími podporovateli v jeho snaze získat titul. Sám Castillo ve své snaze vidí cestu jak uniknout stereotypnímu způsobu života, který je u seniorů tak běžný. A nabádá všechny své vrstevníky, aby se podobného kroku neobávali. „Chci, aby se neskrývali doma, aby se otevřeli světu. Můžeme společnosti hodně dát a sami mnoho získat,“

Svou závěrečnou práci by chtěl Castillo věnovat historii valencijského notářství.