Novinky

Dodávka usnadňuje nejen pracovní život

Pro některá povolání je dodávka nezbytná. Dodávky mají oproti „klasickým“ vozidlům řadu výhod a to nejen při výkonu pracovních povinností. Dodávky jsou ideálním vozem pro velkou rodinu či milovníky dobrodružnějšího cestování.

Velikost a kapacita

Nové dodávky optimalizují nákladový prostor. Jsou ideální pro široké a vysoké náklady, které je třeba stohovat, a náklady, které je třeba chránit před povětrnostními vlivy nebo zvědavými pohledy. Podobně poslouží také valník s plachtou.

Nejsou tak vhodné pro náklady, které vyžadují velké uchycení nákladu (na to je lepší plochá paluba), nebo velmi těžké a vysoké náklady (na to je obvykle lepší přívěs kvůli rozložení hmotnosti nebo schopnosti jej zadržet ).

Po vybavení sedadly se z dodávky stává minivan a může přepravovat až 11 cestujících plus řidiče.

Dodávku lze přestavět na ubytování pro vaši dovolenou a (i když v ní nezůstanete) pojme všechny věci, které kdy budete potřebovat na výlet.

Nové dodávky jsou velmi všestranné

Dodávky se dodávají v různých výškách, šířkách, aby vyhovovaly požadavkům vašeho obvyklého nákladu. Dodávka by mohla mít některá sedadla se značnou plochou pro zavazadla, mohla by být plná sedadel a táhnout přívěs pro zavazadla, nebo by prostě mohla mít sedadla řidiče a spolujezdce, aby celý prostor užitečného zatížení byl volný pro náklad.

Do dodávky se vejdou dvě nebo tři palety, které lze naložit pomocí elektrického zvedáku palet nebo vysokozdvižného vozíku

Přístup do dodávky je vynikající – posuvné dveře po stranách jsou lepší než dveře, které se otevírají otočně, a zvedací dveře zavazadlového prostoru umožňují snadné nakládání a vyjímání předmětů z dodávky. To je výhoda oproti kombi. S autem může být pro menší lidi obtížné dosáhnout přes stranu. Jediná cesta do přihrádky žlabu je přes zadní výklopné dveře, a pokud má žlab překryt nebo pevný kryt, je přístup ještě omezenější. Kombi mají mírně odlišný přístup zadními dveřmi.