Novinky

Hemodialýza i plicní ventilace v domácím prostředí

Stále si ještě naprostá většina lidí pod domácí zdravotní péčí představí převazy ran, aplikaci injekcí, odběry krve a maximálně tak ošetření dekubitů. Tak tomu bylo v počátcích tohoto zdravotního odvětví. Doba však pokročila a vybrané agentury jsou pro pacienty schopné zajistit i velmi specializované a náročné zdravotní služby. Pacientům, kteří jsou ve stabilizovaném stavu a jejichž stav to dovoluje, mohou poskytnout také parenterální výživu, domácí hemodialýzu i domácí umělou plicní ventilaci. Vše pohodlně přímo v domácím prostředí pacienta. Tuto léčbu samozřejmě schvaluje ošetřující lékař pacienta. On je zodpovědnou autoritou, a pokud domácí zdravotní péči předepíše, je také plně hrazena ze zdravotního pojištění.

Ještě před nedávnem byla parenterální výživa, hemodialýza nebo umělá plicní ventilace důvodem, proč pacient musel setrvávat v nemocnici. Pod záštitou zdravotních pojišťoven však proběhly pilotní projekty a následně byly tyto služby zahrnuty i do služeb poskytovaných v rámci domácí zdravotní péče. Specializované agentury musely splnit vysoké nároky nejen co se týče vybavení, ale také co se týče specializace zdravotních sester a lékařů.

Náš tip: Hledáte kvalitní chirurgické nástroje? Navštivte stránku infinitemedstyle.cz.

Lídrem a špičkou v tomto oboru je pražská agentura ProCare Medical. V oblasti domácí umělé plicní ventilace, domácí hemodialýzy i parenterální výživy mají bohaté zkušenosti a v péči řadu pacientů. Jejich pobočky najdete nejen v Praze, ale také v Liberci, v Hradci Králové, v Brandýse nad Labem, v Táboře, v Přibyslavi, v Pardubicích a v Plzni. To proto, aby byli svým pacientům nablízku a mohli za nimi v případě potřeby přijet v rozumném čase. Potřebujete-li jakékoli další informace, podívejte se na jejich webové stránky www.procare.cz, kde naleznete všechny podrobnosti i kontakty.