Novinky

I plot je důležité vybírat s ohledem na kvalitu

Oplocení domu či pozemku je dnes nezbytností. Plot slouží jako efektivní ochrana majetku a zároveň s jeho pomocí svůj pozemek vytyčujete váš domov. Při výběru plotu musíte počítat s vašimi nároky, finančními možnostmi a nabídkou firem. Vybírejte však plot především s ohledem na kvalitu.

Co je nutné zvážit?

Při výběru plotu byste měli počítat s tím, aby korespondoval s rázem celého pozemku či se stylem domu. K modernějším stavbám se hodí jiné oplocení než ke stavbám klasickým. Mezi kritéria, které byste měli zvážit, jistě patří materiál, z jakého bude plot vyroben, jeho kvalita, životnost, záruka a finanční možnosti, které máte. Díky plotu bude váš pozemek chráněný a navíc jasně vymezen i pro nechtěné návštěvníky.

Co vše potřebujete?

Pokud si budete pořizovat nové oplocení, budete muset myslet na výběr toho vhodného pletiva. Pletivo může být v různých výškách, které budou vyhovovat vašim potřebám, a to od 100 cm do 200 cm. Mezi nejoblíbenější v České republice patří čtyřhranné plotové pletivo. Pletiva mohou být poplastovaná či pozinkovaná. Vybrat si však můžete také svařované a okrasné pletivo. Zapomenout nesmíte ani na sloupky a vzpěry, v případě nutnosti na průmyslový plotový panel, podhrabové desky či se vám jistě bude hodit stínící tkanina na plot. Pro některé osoby může být dobrou volbou i plastový plot či ploty z profilovaného plechu.

Vhodná brána

Myslete i na výběr vhodné brány či branky. Plotová branka je vstupním místem na váš pozemek. Vybrat si můžete buď zahradní jednokřídlé branky či zahradní dvoukřídlé brány. Výška bran se pohybuje od 100 do 200 cm, šířka branek bývá 100 cm a šířka bran 360 cm. Výplň může tvořit klasické pletivo, svařovaná síť nebo plotový panel. Vybírejte si plot a plotovou bránu podle toho, co se nejvíce hodí právě k vašemu domu či pozemku.