Zdraví

Nebezpečí, která na vás číhají na internetu

Používáte internet ve svém mobilním telefonu, v notebooku i tabletu? Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká rizika na vás na internetu číhají? Není jich málo a vy byste si měli uvědomit, že internetová síť je jako pole, ve kterém my zanecháváme nejrůznější stopy.

Informace kolem nás

Moderní doba nám přinesla digitalizované prostředky, technologie, které nám poskytují nejrůznější informace. Jsme doslova zavaleni přísunem informací z internetového prostředí. Najdeme je ve vyhledávači, na sociálních sítích či kanálech s videi. Přitom se vůbec nemusí jednat o informace důležité, ale videa, zprávy a fotografie, na které se jen díváme, ale nic si z nich neodnášíme. Tímto způsobem vzniká celkem velké riziko, že se necháme zprávami na internetu zmást, uvěříme jim a necháme se tzv. ovlivnit vlivem internetu. Buďte obezřetní, co na internetu vidíte! Často věci, které se zdají jako pravdivé, skutečné, reálné opravdu nejsou. Vzpomeňte jen na nejrůznější fotky na sociálních sítích, kde se všichni tváří šťastně či lživé fotografie o migraci.

Informace o nás

Vědět byste také měli, že internet vám nejen nabízí informace, ale také je o vás nejrůznějším způsobem sbírá. Vlastně se nejedná tak o to, že by samotný internet o vás informace sbíral, ale že díky němu se k nim dostávají sociální sítě, různé aplikace, stránky apod. Každé vyhledávání, každý status, každá fotografie je stopou, kterou může vidět někdo jiný a často ji také zneužít ke svým účelům. Vzpomeňme jen na facebookovou kauzu, ta není jediná, ale nejvíce kontroverzní.

Tip pro vás: Shlédněte návody na Excel

Riziko pro děti

Nebezpečí na internetu číhá i na vaše děti. Často v podobě nedostatečné ochrany osobních údajů, naivity a vyskytující se kyberšikany. Na to byste v dnešní moderní době, kdy má každé dítě již svůj mobilní telefon a tablet s připojením k internetu, měli své děti upozornit!