Bydlení Sport

Jak na domácí posilovnu

Mít vlastní posilovnu je v dnešní době velmi jednoduché. Stačí jen sehnat potřebné vybavení a adekvátní prostor. Díky tomu nebudete muset dojíždět do vzdálených posiloven, otevírací doba bude neomezená a nikdy se vám nestane, že byste museli čekat až se uvolní některé z náčiní. Tím nejpříjemnějším benefitem, který vám vaše domácí posilovna přinese je však ekonomická stránka věci. Nemusíte totiž utrácet za permanentky ani jednotlivé vstupy. A my se nyní podíváme jak na takovou domácí posilovnu.

Prostor:
images-1Tím prvním co musíte vyřešit je zcela jistě prostor, ve kterém budete cvičit. Ideální variantou je samostatná, dobře větratelná místnost, u které by bylo skvělé, pokud by byla i odhlučněná. Nemusí se jednat o nic velkého, vždy záleží na vybavení, které chcete do své posilovny dát. V některých případech tak i stačí 10 metrů čtverečních.

 

Vybavení:
Před samotným pořízením vybavení je dobré si uvědomit, čeho vlastně chcete dosáhnout. Ženy dávají vesměs přednost aerobnímu cvičení, které spálí jejich tukové zásoby a které jim pomůže vytvarovat tělesné křivky. Naopak muži dávají přednost tréninku na budování hmoty na rukou, hrudníku, břichu a zádech. Ke každému z těchto cílů slouží jiné pomůcky, které jsou také různě drahé. Nemusíte se hned dívat na cenovky těch nejlepších přístrojů. Mnohdy vám bude stačit i vaše vlastní vynalézavost. Před samotným pořízením všeho potřebného si také udělejte jasný plán, kam co postavíte, abyste měli v posilovně dostatek místa.

4064341727_3835123aaa_b

Tři zóny:
S rozestavěním náčiní se řiďte podle pravidel tří zón. První zóna by měla sloužit pro strečink a protažení vašeho těla. Na to vám bohatě postačí podložka na zemi. Druhá zóna by se měla zaměřovat na aerobní část. Zde máte na výběr mezi běhacím pásem a dalšími přístroji, ale bohatě vám postačí i obyčejné švihadlo či boxovací pytel. A poslední zónou je posilovací zóna. Zde se zřejmě neobejdete bez multifunkční posilovací věže či lavice. Ovšem mnoho možností poskytují také staré dobré činky, TRX systém, sandbagy, bulgarbagy a catlebelly.

3488878760_19aa3b1d32