Novinky

Jak se v zimě zahřát a být trendy zároveň?

Zdá se, že zima zdaleka nekončí, proto bychom měli dát na obdiv své zimní outfity. A víte, jak se v zimě oblékat, tak aby vám bylo teplo a zároveň jste vypadali dobře? Poradíme vám několik triků.

1. Základem je vrstvení

Ano, představte si cibuli a její vrstvy, krásně sedá jedna na druhou, a tak vrstvěte i vy. Ideální jsou tři až čtyři vrstvy. Začínáme spodním prádlem, které by mělo být bavlněné. Musíme si uvědomit, že i v zimě se člověk potí, a tak potřebujeme něco, co bude pot odvádět – bavlna je proto ideální. Dále by mělo následovat tričko či nějaký top a na něj například svetřík či cardigan.

2. Jsou lepší zimní kabáty nebo bundy?

Poslední vrstvu outfitu završí zimní kabát nebo zimní bunda. Dámské zimní kabáty lichotí vysoké postavě. Pokud je žena menšího vzrůstu, volí kabáty kratšího střihu nebo alternativu v podobě dámské bundy. Na trhu je jich nepřeberné množství – stačí si jen vybrat. A tímto pravidlem by se měli řídit i muži, navíc pánské kabáty jsou mnohem víc oblíbené než kdy dříve, nicméně taktéž by je měl muž vybírat podle typu své postavy.

3. Bez doplňků to nepůjde

Třešničkou na dortu jsou doplňky. A tím myslíme ty, které zahřejí. Slušivá čepice, šála a rukavice – často opomíjené prvky, avšak právě ty celý dojem zimního looku podtrhují. Na výběr je jich celá škála, můžeme si vybrat mezi klasickou šálou, šátkem, obrovskou šálou nebo čepicí s bambulí či bez, to už je na vás.

3. Vhodná obuv je důležitá

Je jasné, že pokud je venku -5 stupňů, nebudeme frajeřit s lodičkami, ale zvolíme boty zimní, a to třeba kožené kozačky. Opět si můžeme vybrat s podpatkem nebo bez něj, kotníčkové nebo vysoké až ke kolenům. Zároveň si při jejich výběru vzpomeneme na pravidlo typu postavy – nechceme přeci, abychom vypadaly ještě menší, než jsme.