Není ani trochu neobvyklé, že někdy člověk dospěje k nemilému zjištění, že už nemá skoro nebo dokonce vůbec žádné peníze. Prostě se přepočítal nebo ho zaskočily nečekané a současně neodkladné výdaje nebo pochybil nějak jinak, a teď je odsouzen k tomu, aby přestal na nějakou dobu utrácet.
Jenže neutrácet nejednou není možné. Jsou věci, které si lidé musí kupovat bez ohledu na to, jak se jim zrovna vede, jsou tu účty, které se musí stůj, co stůj platit, aby se jejich nesplacením dlužník nedostal do ještě svízelnější situace, než v jaké už je.
A kde potom vzít alespoň na pokrytí naprosto nezbytných výdajů? Kde sehnat peníze aspoň na obživu a bydlení, případně dojíždění do práce a jiné nezbytnosti?
Často se to dá vyřešit jedině tím, že si dotyčný vezme půjčku. Jenže to je teprve prvním krokem k řešení problémů. Chce to totiž nejenom po půjčce toužit, ale také nějakou skutečně získat. A to je oříšek vždy, zejména v případě žadatelů, kteří nejsou zrovna bonitní.
A není tedy divu, že si podobní lidé v nesnázích nejednou usmyslí vsadit na americké hypotéky. Právě ty jsou totiž dostupné skoro všem zájemcům, a to navíc i rychle a výhodně. Taková nebankovní hypotéka si totiž žádá v zásadě jenom dvě věci. Dát za ni do zástavy nemovitost a prokázat aspoň minimální schopnost splácet ze svých příjmů, jež nemusí být ani nijak extra vysoké.
Kdo to dokáže, může si tu půjčit třeba až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti. A to ať už se taková půjčka jmenuje hypotéka bez příjmu, hypotéka bez registru nebo jakkoliv jinak. Na tom přece nesejde.
Hlavní je, že dotyčný dostane peníze na zvládnutí svých těžkostí. A ty pak může vracet třeba i jen po malých splátkách třeba až tři desítky let, s příznivými úroky a dalšími výhodami. A to by bylo, aby se s takovou pomocí nepodařilo panující problémy vyřešit!