Novinky

Jak vybrat dřevěné podlahy?

Vinylové podlahy jsou sice v posledních letech na vzestupu, pozornost se však stále upíná i směrem dřevěných podlah. Právě dřevěné podlahy jsou klíčem k tomu, abyste ve svém domově měli kus té pravé, nefalšované přírody. A zejména její milovníci to bezesporu ocení. Abyste se však mohli radovat z dřevěného prvku u vás doma, je zapotřebí vědět, jak dřevěné podlahy vybrat. Jejími klady jste si bezesporu vědomi, co konkrétního tedy sledovat při výběru této pokládky?

Záleží na tvrdosti samotného dřeva

V současné době rozeznáváme hned několik typů dřevěných podlah. Masivní jsou nejdražší a zároveň nejkvalitnější, palubkové jsou zase nejstarší a využívané hlavně na hradech a zámcích. Dvouvrstvé a třívrstvé podlahy jsou skvělou volbou pro případ, že jsou pro vás masivní alternativy přílišnou čárou přes rozpočet.

V každém případě, ať už se rozhodnete pro ten nebo onen typ podlahy, je důležité sledovat tvrdost použitého kusu dřeva. Právě to bude mít významný vliv na komfort, který budete při procházení se po podlaze pociťovat.

Samozřejmě nejen tvrdost dřeva je klíčovým parametrem, ale je jedním z nejdůležitějších. Kromě toho hraje roli i povrchová úprava a to, jak se o podlahu budete muset starat v budoucnu. Dřevo je neustále živý materiál a pravidelná údržba je jeho nezbytností.

Jaké jsou podmínky u vás doma?

Dřevěné podlahy vybíráme i na základě toho, jaké jsou vaše podmínky v domácnosti. Dřevo musí mít optimální podmínky, jejich nesplňování velice rychle vede k deformaci a brzy k nové investici, která může už výraznou měrou poškodit finanční rozpočet.

V ideálním případě vybírejte podlahu (dřevěnou nebo jinou) podle podmínek, které v domácnosti máte. Pokud přizpůsobíte svůj výběr podmínkám, nebudete muset v budoucnu řešit, že by podlaha negativně zareagovala na špatnou vlhkost nebo vysoké teploty či jiné.