Novinky

Vintage styl bydlení: 4 věci, které zde nesmí chybět

Dost už bylo shonu a moderních ostrých hran. Je na čase se potěšit a podívat se do světa, kde je všechno v pořádku. Sotva otevřete dveře, víte, že jste doma. Přivítá vás vaše vintage domácnost. Co zde rozhodně nesmí chybět?

Originální nápady s nadčasovým nábytkem

Vintage styl bydlení kombinuje starožitné věci s novými, vždy ve zcela jedinečné kombinaci. Tento bytový styl je snadné si nejen zapamatovat, ale také jej zrealizovat. Místo fádních židlí můžete mít u stolu lavičky, v různých částech domácnosti vám budou skvělou praktickou i dekorační službu plnit zahradní lavice. Zrenovujete si starý kus nábytku a proměníte jej v originální prádelník. Do domu si pozvete třeba starou židli, kterou opatříte barevným nátěrem. A rázem je zde místo pro květinu.

Barvy do vintage stylu neodmyslitelně patří

Strohost minimalismu zde nehledejte. Vintage dokáže skvěle kombinovat barvy a pracovat s jejich odstíny. Moc dobře ví, které barvy se vzájemně doplňují a působí jednotně. Často se v interiéru celého bytu střídá bílá, béžová, hnědá a zlatá. Tyto barvy mohou být perfektním jevištěm pro jeden solitérní prvek, kterým může být například obří obraz na zdi s tyrkysovým rámem. Skvěle zapadne do party barev.

Vhodně zvolený bytový textil

Ve stylu vintage asi nikdo neočekává, že by chyběly záclony a závěsy. Naopak! Jsou vřele vítány ve všech možných variantách a délkách. Zlatavé závěsy nebo čistě bílé záclony bez vzoru se dokáží postarat o tu nejkrásnější atmosféru vašeho domova. Co říkáte na závěsy v maxi délce pro vaši ložnici? Do podobných odstínů jako závěsy můžete ladit také povlečení pro svou postel.

Wow! prvek

Každá místnost by měla pracovat s doplňkovými barvami a volit nábytek tak, aby tvořil jednotu. Tu pak rozbijete jedním jediným prvkem. Může se jednat o obří starožitné zrcadlo, bicykl na stěně, nebo třeba o vámi namalovaný obraz.

Vintage je láska k domovu.