Novinky

Jak vybrat koupelnové zrcadlo s osvětlením?

Velice oblíbeným typem koupelnových svítidel, je zrcadlo s osvětlením. Pokud si rozhodnete jedno takové pořídit, měli byste rozhodně volit spíše LED zrcadla. Ta jsou osvětlena s pomocí LED žárovek a nesou také výhody LED osvětlení: větší úspora energie, delší životnost a skutečnost, že nemusíte vyměňovat žárovky tak často. To se hodí zejména na hůře přístupných místech.

Styl koupelny

Při výběru koupelnového zrcadla je třeba vzít v potaz to, jaký styl v koupelně převládá. V první řadě budete vybírat z různých tvarů. Ne všude se mohou hodit kulatá zrcadla. Zejména v menších koupelnách se mohou hranaté a kulaté tvary doslova bít. Tvar zrcadla je ideální přizpůsobit zejména tvaru umývadla, ale také dalšího zařízení koupelny.

Velikost umývadla

LED zrcadla umísťujeme obvykle rovnou nad zrcadlo v koupelně. I když toužíte po opravdu velkém zrcadlu, měli byste mít na paměti, že není dobré, když je délka zrcadla větší, než je délka samotného umývadla.

Ovládání zrcadla

V současné době existuje hned několik způsobů, jakým můžete své zrcadlo rozsvítit. Nejmodernější verzí je dokonce rozsvícení na hlasový senzor. Nicméně takové provedení je příliš drahé. LED zrcadla bývají vybavena dotykovým ovládáním, což může být pro mnohé výhodou, že nemusíte hledat vypínače. Na druhou stranu je stále co čistit. Dalším druhem zapínání/vypínání zrcadla je prostřednictvím vypínače, který může být umístěn přímo na zrcadle nebo mimo něj. Některá zrcadla mohou nabídnout také kombinaci ovládání – jak vypínač na stěně, tak také dotykový.

Barva světla

Barva světla může hrát roli zejména při nanášení make-upu u žen. To, co vypadá dobře pod bílým světlem, nemusí pak vypadat přirozeně na denním světle. Naštěstí existuje LED osvětlení, které imituje denní světlo. Nebo si můžete pořídit LED zrcadlo, kde je možné barvu světla regulovat.