Novinky

Jak na podzimní lov kaprů?

Každé roční období má pro rybáře své kouzlo. Ačkoliv se na podzim ochlazuje a dlouhé hodiny prosezené u vody nemusí být pohodlné, pro ryby je naopak přicházející zima signálem pro to, aby se snažily co nejvíc nabrat na objemu. Zároveň se ale snaží co nejvíc uspořit energii, a tak nebývají zrovna nejaktivnější. Co s tím?

Vhodné krmení

Pokud jde o krmná boilies, na podzim budou nejlépe fungovat ta s živočišnou příchutí. Vhodnou návnadou je také tygří ořech, který zaujme především velké kapry. Fungovat budou i červi nebo měkká sterilovaná kukuřice či dokonce tukový rohlík. Kapr zkrátka musí už zdálky cítit, že v naší nástraze najde tolik potřebnou tukovou zásobu.

Kuličky boilies by měly být spíše menší. Využijete nejrůznější tekuté i sypké dipy Carp Inferno, které za sebou budou ve vodě nechávat pachovou stopu a přilákají kapry na lovné místo. Použít můžete i posilovací pastu. Pokud máte tu možnost, místo několik dní před plánovaným lovem zakrmujte, a to v době, kdy se chystáte rybařit. Kapři si sem zvyknou chodit pro potravu.

Výběr místa

Velmi důležité je i místo k rybolovu. Na rozdíl od horkých letních dní se vyhněte zastíněným vodám. Pokud stále panuje slunečné počasí, zamiřte na mělčiny, kde se kapři budou snažit nachytat poslední sluneční paprsky. Pokud je naopak větrno a chladno, budou se ryby zdržovat spíše u dna. Spodní proudy totiž víří sediment na hladině, kde si kapři často hledají potravu. Při rybaření je dobré sedět tak, aby vítr foukal směrem k nám a hnal tak ryby naším směrem.

Nedá se čekat, že ryby budou aktivní na frekventovaných místech, v podzimním období preferují klidné části vody bez rušivých podnětů. Najděte si tedy takové místo, kde nebudete o každou rybu soupeřit s deseti jinými rybáři, i když to pro vás bude znamenat delší přepravu. Pokud ani dvě hodiny po zakrmení na takovém místě nebudou kapři brát, přesuňte se o kousek jinam.