Novinky

Jak vybrat servopohon? Vybírat můžete ze třech typů

Servopohony patří mezi základní vybavení každé otopné soustavy. V následujících řádcích vám proto ukážeme, jak vybrat ten správný právě pro vaši soustavu.

Není servopohon jako servopohon. Nepovolanému sice mohou tato malá zařízení připadat úplně stejná, opak je ale pravdou. V následujících řádcích vám proto ukážeme, jaké typy servopohonů vlastně můžete na trhu pořídit a jak mezi nimi správně rozlišovat.

Jak dělíme servopohony

Jaké jsou tedy základní typy servopohonů? Servopohony můžete jednoduše rozdělit na tříbodové a dvoubodové. Pojďme se nejprve podívat na ten tříbodový. Tříbodový sevopohon používá využívá směšování teplé a studené vody tak, aby získala požadovanou teplotu už za směšovacím ventilem. Právě díky tomuto způsobu mísení se instaluje přímo za směšovací ventil.

Dvoubodový servopohon zase nabízí mošnost přepínání teplonosných látek. Díky tomu budete mít kontrolu nad teplotou radiátorového vytápění a nad plněním zásobníku. Instalace dvoubodového serpohonu je poměrně odlišná od výše zmiňovaného tříbodového servopohonu. Tato součástka se totiž umisťuje přes směšovací ventil tak, aby teplá voda směřovala přímo do ventilu. Právě tento způsob vám umožňuje mít maximální kontrolu nad regulací teploty vody nejen ve vašich radiátorech.

Speciální servopohon

Kromě dvou základních servopohonů zmiňovaných výše existuje ještě jeden. Říká se mu proporciární servopohon. Ten funguje na principu řízení elektrického napětí a elektrického proudu. Tento typ servopohonu se ale jen zřídkakdy objevuje v rodinných domech. Kvůli jeho konstrukci a určení jej najdete především v průmyslových budovách a poblíž složitějších a pokročilejších regulátorů.

Ať už si ale chcete koupit jakýkoliv servopohon z výše zmiňovaných, známe místo, kam byste měli zamířit. Mrkněte se na Eshop.Afriso.cz. Právě tam totiž naleznete široký výběr kvalitních servopohonů a dalších součástek potřebných pro nerušený oběh vody a regulaci vody. Vše za příznivé ceny a s možností doručení až k vám domů.