Ptáte, jak si můžete v dnešní době, kdy je všechno tak rychlé a uspěchané, najít čas na cvičení? Jak rozložit svůj nabitý harmonogram a být schopní zhubnout a zlepšit svou kondici? Tuto otázku si pokládá spousta lidí. Jedním ze způsobů může být pravidelné cvičení na cyklotrenažéru. Obzvlášť, pokud rádi jezdíte na kole.
Jaké pocity přináší cvičení na cyklotrenažéru?
Představte si, že jste právě na kole vyjeli na vrchol hory a začalo pršet. Před vámi je strmý sjezd stále více rozbahněnou a mokrou cestou a vy se nemůžete dočkat, až budete dole, doma. Adrenalin vám proudí v žilách a vy jste připravení se rozjet. Ale počkat, nejste na vrcholu hory a neprší na vás. Jste ve svém obývacím pokoji na cyklotrenažéru a právě jste se propracovali k jedné z nejnáročnějších fází svého tréninku.
Toto je krása cyklotrenažéru. Je to nástroj, který vám umožní zažít vzrušení z jízdy na kole, avšak bez ohledu na počasí nebo roční období. A co je nejlepší? Může vám pomoci zhubnout a dostat se do kondice.
Chcete zhubnout a dostat se do kondice? Chcete zažít vzrušení z jízdy na kole bez ohledu na počasí? Pak je cyklotrenažér pro vás tou správnou volbou. Ať už jste začátečník nebo zkušený cyklista, cyklotrenažér vám umožní dosáhnout vašich cílů. Takže nasedněte, šlápněte do pedálů a užijte si jízdu!
Proč a jak cvičit na cyklotrenažéru?
Cvičení na cyklotrenažéru je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak spalovat kalorie a zvyšovat kondici. Může vám pomoci shodit přebytečné kilogramy a udržet váhu na uzdě. Jak je to možné? Když jezdíte na cyklotrenažéru, vaše tělo pracuje na plné obrátky, metabolismus se zrychluje a vaše tělo spaluje kalorie v rychlém tempu.
Když nasedáte na cyklotrenažér, není to jen výzva vaší síly, ale také vytrvalosti. Jste připraveni čelit dlouhodobému ježdění bez stopy únavy? A jak to bude, pokud se rozhodnete přidat na tempu? Odpovědi na tyto otázky objevíte pouze tehdy, když se odhodláte a jízdu na cyklotrenažéru vyzkoušíte.
Ale jak na něm cvičit? Nejlepší cestou je začít pomalu. Nastavte si cíle, které jsou pro vás dosažitelné, a postupně je zvyšujte. Můžete začít s 10 minutami jízdy denně a postupně se dopracovat na hodinu.
Není to jen o délce cvičení, ale také o jeho intenzitě. Vyzkoušejte nastavení jízdy do kopce, neomezujte se pouze na jízdu po rovině. Experimentujte se střídáním rychlosti. Všechno toto nejenže dodá šťávu vašemu cvičení, ale také tím nakopnete metabolismus a kila půjdou dolů mnohem rychleji, než kdybyste se drželi stále stejné nízké intenzity cvičení, byť po delší dobu.
Nejdůležitější však je, abyste si svůj trénink užili a nepovažovali ho za povinnost a utrpení.
Cyklotrenažér, nebo rotoped?
Cyklotrenažéry nejsou totéž, co rotopedy, i když se to tak někomu může zdát. Jaké jsou tedy mezi nimi rozdíly a který je vhodnější?
Cyklotrenažér je v podstatě zařízení, které vám umožní jezdit na kole doma. Odpor se vytváří pomocí magnetického nebo vzduchového systému. Přináší tak autentičtější pocit z jízdy na kole.
Rotoped na druhé straně je samostatné fitness zařízení, na kterém sedíte a šlapete. Má pevnou konstrukci, vlastní sedadlo, pedály a řídítka. Odpor se zde nejčastěji generuje magnetickým systémem. Na rotopedu sedíte s rovnými zády, nikoliv tedy jako na kole.
Zatímco cyklotrenažéry jsou skvělé pro ty, kteří dávají přednost jízdě na kole se vším všudy, včetně nahrbených zad, rotopedy nabízejí komfort a stabilitu, které mohou ocenit zejména ti, kteří se chtějí vrátit k fyzické aktivitě po delší době nebo zranění.
Kromě toho cyklotrenažéry často nabízejí větší škálu rezistencí a preciznější měření výkonu. Mají také obecně menší rozměry a jsou snadno přenosné.
Zdroj obrázku: Taras Grebinets / Shutterstock.com