Novinky

Jaké jsou největší výhody kolaborativní robotiky?

Robotická automatizace a robotizace výroby je budoucností. Proč je ale tak oblíbená? Má totiž spoustu výhod, které žádný lidský pracovník nemůže nabídnout.

Kolaborativní robotika má celou řadu výhod. V následujících řádcích vám proto ukážeme tři benefity, které s sebou kolaborativní robotika a automatizace provozu přináší.

Zvládne toho víc, než kdy dřív

Představa, že kolaborativní robot jen mačká tlačítka nebo vyřezává stejné součástky, je už dávno přežitá. Kolaborativní roboti toho totiž v dnešní době dokáží mnohem víc. Dalo by se říct, že by se jimi dala obsadit hned celá výroba od počáteční krůčky až po kontrolu kvality. Roboti totiž zvládnou obsluhovat složité stroje, nebo kontrolovat kvalitu hotových výrobků. Jedná se tedy o naprosto ideálního pomocníka do každé výroby.

Rychle se učí

Některé obory musí člověk studovat i několik let, aby se v nich poté mohl uplatnit. Robotovi přitom stačí několik minut, aby se přetavil z kusu železa na nejlepšího pracovníka celé výroby. Stačí jej naprogramovat k vybrané činnosti a během několika minut získáte neúnavného pracovníka nejen pro rutinní práci, kterou by jinak museli dělat kvalifikovaní odborní.

Neunavitelný pracovník

Ani ten nejlépe kvalifikovaný expert nedokáže pracovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Víte ale, kdo to dokáže? Kolaborativní robot. Toho stačí naprogramovat, přiřadit mu práci a užívat si plodů jeho práce do chvíle, dokud ho nepřeřadíte někam jinam. Kolaborativní robot je navíc ve své práci přesný a bezchybný, takže se nemusíte bát nekvalitních výstupů. Ušetříte tak tisíce hodin lidské práce a eliminujete chybový faktor, který při použití lidského pracovníka dříve nebo později zkrátka přijde.