Novinky

Kam ukládáte svou hotovost a doklady?

Co je to za otázku? Samozřejmě, že do peněženky. Dříve to však tak samozřejmé nebylo, peněženky tu s námi nebyly vždy, objevily se až v momentě, kdy se začaly rozšiřovat bankovky. Asi si říkáte, co se používalo dříve? Používaly se truhly a pro přenos peněz se používaly měšce. První peněženky vypadaly trochu jinak než ty dnešní, lidé u sebe nenosili tolik dokladů a pochopitelně ani kreditní karty. Až od poloviny minulého století se začaly objevovat peněženky, jaké známe dnes, tedy s místem na mince, bankovky, doklady i platební karty.

Peněženky jako móda

Z peněženek už dávno není jen nutný předmět, kam uschovat prostředky na placení a legitimaci, z peněženky se stal poměrně výrazný módní doplněk. V současné době jsou peněženky levné a je možné je koupit v mnoha provedeních z hlediska velikosti, materiálu i barvy. Peněženka nás určitým způsobem reprezentuje, používáme ji každý den a mnoha lidem vydrží jedna peněženka i více než deset let.

Co se týče velikosti, každý preferuje takovou peněženku, aby tam dal vše potřebné. Pánské peněženky jsou proto obvykle menší. Pro mnoho žen je peněženka malou náhradou kabelky, proto často pořizují dámské peněženky velké. Některé ženy však nemají rády, že jim tak velká peněženka zabírá většinu kabelky, proto raději volí peněženky dámské malé. Nikde není psáno, že bychom museli mít jen jednu peněženku, stejně jako měníme oblečení, tak lze střídat i peněženky podle outfitu nebo události, na kterou se chystáte. A tak můžeme mít elegantní koženou peněženku do společnosti, sportovní peněženku na sport a třeba malou cestovní peněženku, když vyrazíme na výlet. Inspirujte se tím, jaké peněženky se vám nabízí a sice ve specializovaném eshopu Penezenky-ahal.cz, kde naleznete nejširší nabídku kvalitních peněženek pro muže, ženy i děti.