Novinky

Kde najít ideální byt ke koupi?

V poslední době se doslova roztrhl pytel s poptávkou po bytových jednotkách. Zatímco někdo touží po investičním bydlení, pro jiného je byt jeho novým příbytkem, kde chce strávit zbytek života. Ať už se řadíte do té či oné skupiny, nabízí se otázka, kde najít ideální byt ke koupi?

Pokud totiž nahlédnete na inzertní portály, příliš mnoho slibných nabídek zde nenajdete. Důvodem není to, že by skutečně nebyly v republice k dostání, spíše jsou pryč rychlostí blesku. Často je ani nestihnete zaregistrovat. Proto to raději zkuste jinou cestou. Možností, kde hledat je vícero.

Obraťte se na spolehlivého realitního makléře

Jedním z nejlepších způsobů, jak najít ideální byt ke koupi, respektive kde ho najít či jak se dostat už do stádia, kdy se skutečně budete moct označit za kupujícího je, že se obrátíte na realitního makléře. Mluvíme o člověku, který se v realitách pohybuje prakticky denně a často se k němu dostanou nabídky daleko dříve, než se dostanou na zmiňované inzertní portály. Jinými slovy – spolehlivý realitní makléř je vaše šance k prvnímu bydlení (ať už bude sloužit k osobním nebo investičním účelům).

Dokonce takového spolehlivého jedince nebudete hledat dlouho. Stejně, jako se s poptávkami po bydlení doslova roztrhl pytel, roztrhl se pytel také s nimi. V době panující krize jste tak mohli kromě mizejících nabídek týkající se koupě bytu na internetu zaznamenat také přibývající množství poptávek po schopných makléřích.

Ptejte se, ptejte se, ptejte se

Že to chcete nejdříve zkusit vlastní cestou? V takovém případě se ptejte. Ne nadarmo se říká, že líná huba je holé neštěstí. Naše babičky zkrátka věděly, že ptát se je naprosto v pořádku a že si ani v takové chvíli nemusíme připadat hloupě. Právě naopak – hlupákem se stává ten, kdo se neptá a mine tím možná více příležitostí, než si myslí.

Proto rozhoďte své sítě. Nikdy nevíte, jestli známý vašeho známého nezná někoho, kdo o koupi bytové jednotky teprve uvažuje. Ideální byt ke koupi nutně nemusí být vyvěšen na inzertních portálech na internetu.