Novinky

Kde nakoupit ohraňovací a jiné nástroje?

Stroje na opracování plechů se pochopitelně neobejdou bez příslušných nástrojů, které provádějí úkony, pro které jsou tyto stroje určeny. Například ohraňovací nástroje jsou nezbytnou součástí ohraňovacích lisů, stejně tak děrovací nástroje, vysekávací a jiné nástroje.

Nástroje od italských výrobců

Jihlavský distributor plechotvářecích strojů a ohraňovacích nástrojů TOOLSCZ dodává na tuzemský trh výrobky předních evropských výrobců. Převážně se jedná o italské firmy EURAM, TOOLSPRESS a ROLLERI a o slovenského výrobce HACO. Všichni tito výrobci garantují vynikající kvalitu, krátké dodací lhůty a také spolehlivý a rychlý servis. Jejich výrobky jsou použitelné do většiny ohraňovacích lisů prodávaných v ČR i na Slovensku. Například italská firma EURAM se specializuje na výrobu nástrojů s upínáním AmadaPromecam, které má většina ohraňovacích lisů. Jiná italská firma TOOLSPRESS se zaměřuje na výrobu nástrojů s upínáním Wila Trumpf. Tyto ohraňovací nástroje jsou vhodné pro ohraňovací lisy Trumpf, Safan a některé další, které mají upínání Wila Trumpf.

Parametry ohraňovacích nástrojů

Pokud jde o nástroje výrobce EURAM, tak všechny nástroje na ohraňovací lisy jsou broušené a povrchově kalené na hodnoty 52 až 60 HRC. Vyrobené jsou z materiálů 42CrMO4, C45 nebo C55. Standardní katalogové nástroje pro ohraňovací lisy lze pořídit v délkách 835 mm a 415 mm. Výrobce nabízí i nestandardní ohraňovací nástroje, které vyrábí podle konkrétního požadavku zákazníka. Mohou to být nástroje například s jiným upínacím systémem, nástroje jiné délky atd.

Nástroje HACO

Slovenský výrobce HACO vyrábí nástroje vhodné i na starší typy ohraňovacích lisů. V katalogu firmy si můžete vybrat i specifické typy upínání ohraňovacích nástrojů. Délka ohraňovacích nástrojů je v rozmezí 1100 mm až 6100 mm vcelku. Dále jsou v nabídce přímé i vyhnuté razníky, matricové multikostky se základnou od 60 až do 200 mm. Veškeré nástroje vyráběné na Slovensku jsou hoblované a zušlechtěné.