Bydlení

Když použijete dřevo, budete mít k přírodě blíž

Přemýšleli jste více a hlouběji nad použitými materiály v interiéru? Zatímco někdo jde pouze podle vzhledu, jiný nad tím, jaké materiály budou v jeho příbytku použity více přemýšlí. A tím se možná ve výsledku dostane k velmi příjemným závěrům. Kupříkladu takové dřevo. To je ideální materiál, díky kterému budete nejen k přírodě blíže.

Útulnost spojená s pocitem přírody

Podle bytových designérů patří dřevo k těm „věcem”, jež by neměly v moderním interiéru chybět. Mají zde své zastoupení a nemělo by se s ním plýtvat. Umí totiž probudit nejen útulnost a příjemnost, ale také je přesně tím, díky čemu budeme mít pocit spojení s přírodou.

Na první pohled se může jevit dřevo jako nudné. Na pohled druhý však dokáže vyšperkovat kompletně celý interiér k dokonalosti. Dřevěná okna, dveře, ale také nábytek, podlahy, obložení, dřevěné policové regály i doplňky. Dřevo může sídlit v jakémkoli provedení v jakékoli části, respektive místnosti v domě.

Dřevo patří i do koupelny

Mylné by bylo domnívat se, že vlivem vysoké vlhkosti nemá dřevo co dělat například v koupelně. Jenže právě v koupelně má dřevo své čestné místo. Jak už bylo zmíněno, tento přírodní materiál je trendem posledních let. A díky univerzálním technologiím je zpracované tak dobře, že hravě odolá právě i vlhkosti, která v koupelně kraluje.

Samozřejmě je důležité vědět, jak konkrétně budete se dřevem v koupelně zacházet. Pokud bude prakticky pořád ve vodě nebo bude s vodou přicházet do kontaktu více, je logické, že se pod tíhou vlhkosti začne velkou měrou krabatit.

Dřevo v kuchyni

Podobné to může být i v kuchyni, kde dřevo působí velmi minimalisticky. A to se ostatně nosí, tento typ skandinávského stylu bydlení. Navíc pokud se spojí se zemitými odstíny, je vymalováno na dokonalý a moderní interiér.