Bydlení

Květiny dokáží v interiéru zázraky

Přemýšlíte, jak rozzářit interiér, zútulnit ho a dodat mu jedinečný ráz? Nechybí vám doma květiny? Zelený prvek v interiéru dokáže divy. Ať se jedná o jídelnu, obývací místnost, halu, kuchyň či koupelnu, správný výběr květin může podtrhnout vzhled interiéru a dokonale jej zútulnit.

Malé, ale účinné

Přesně takovým příkladem jsou malé rostliny, například kaktusy, které se stanou moderním doplňkem do interiéru. Stačí jedna malá květina, kterou umístíte na svůj pracovní stůl či na parapet a hned vypadá místnost lépe. Úžasně vypadají také malé zenové zahrádky, které si můžete vyrobit z velké láhve od okurek či staré mísy.

 

Velké a okouzlující

Vzpomínáte si na velké rozrostlé rostliny v čekárnách u doktora, které nikdo neopečovává a vypadají hrozně? Na vině v tomto případě nejsou květiny, ale lidé. Velké květiny rozzáří interiér a samozřejmě se hodí do velkých místností, kde nepřekáží a jsou naopak potřeba. Velká palma či zastřihávaný fíkus jsou skvělým doplňkem do interiéru. I u květin se však řiďte pravidlem, že méně je někdy více, což platí zvláště u ložnice. V ložnici byste neměli mít nadmíru rostlin, jelikož i když během dne produkují kyslík a spotřebovávají oxid uhličitý, přes noc je to přesně naopak.

Nezapomeňte na bylinky

V kuchyni můžete pěstovat bylinky, které se na parapetu opravdu vyjímají, ale slouží také jako praktický doplněk kuchyně. S pomocí bylinek můžete dochucovat pokrmy a dávat jim finální vzhled. Kouzlo tkví v čerstvosti a chuti, kterou doma vypěstované byliny mají. Přitom nepotřebuje nic, jen hlínu, květináč a semínka. Rostlinky už musíte jen pravidelně zalévat a ony se vám odvděčí bohatou úrodou a skvělou chutí. Zasaďte si klasickou bazalku, koriandr, řeřichu, pažitku či méně známou perilu.

Řezané rostliny

Řezané rostliny rozsvítí prostor v jídelně či obývacím pokoji. Bohužel brzy uvadají a zdobí prostor jen na krátký čas. Přesto jarní narcisky či tulipány místnost dokonale oživí.