Technologie

Převážejte materiál snadno s pomocí manipulační techniky

Každý, kdo pracuje ve skladu, moc dobře ví, jak náročná je tato práce. Mnozí lidé si uhnali kýlu, protože přemísťovali zboží, které bylo těžší, než předpokládali. Proto se mnozí zaměstnavatelé rozhodli své sklady vybavit manipulační technikou, která do jisté míry práci ulehčí a která zabrání případným podobným zdravotním potížím.

Ti, co pracují ve skladech, si ani nedokážou představit, jaké by to bylo, kdyby paletové vozíky neexistovaly. Práce by nebyla jenom náročnější, ale byla by také mnohem nebezpečnější, jelikož by hrozily zdravotní problémy (například kýla). Paletové vozíky vznikly proto, aby se lidé neuhnali k smrti. Dnes si je můžete koupit v mnohých zajímavých provedeních, je jenom na vás, jestli budete investovat do klasických elektrických vozíků nebo jestli budete investovat do rudlí.

Při výběru manipulační techniky si zodpovězte otázku, která říká, jestli skladníci pracují s paletami nebo s krabicemi. Na základě toho se odpíchněte.

Jaká manipulační technika je určena pro přemísťování palet?

Palety jsou poměrně těžké a byla by hloupost, kdyby se s nimi zaměstnanci museli tahat. Práci jim usnadní nízkozdvižné paletové vozíky, které jsou základním vybavením každého skladu. Pokud má firma sklad větší, doporučuje se pořídit ruční vysokozdvižný vozík, který dosáhne výš než zmiňovaný nízkonákladový paletový vozík.

Prosperující firmy se nebojí investovat a kupují elektrické nízkozdvižné vozíky nebo elektrické vysokozdvižné vozíky. Opět záleží na tom, jak velké sklady ve firmě máte.

Jaká manipulační technika je určena pro přemísťování krabic?

Aby byly krabice přemístěny z místa na místo rychleji, doporučuje se sáhnout po rudlích. Rudle dokážou ulehčit práci a díky nim je manipulace s těžkými krabicemi nebo balíky zábava. Rudle lze koupit v mnoha provedeních, populární jsou zejména schodišťové rudle nebo hliníkové rudle.