Novinky

Legíny – jak si je správně vybírat?

Dámské legíny jsou oblíbeným kouskem v šatníku všech žen. Jsou velmi pohodlné, moderní a díky jejich univerzálnosti si je můžete vzít opravdu kamkoliv. Když si legíny chcete pořídit, obvykle jen jdete do obchodu, sáhnete po prvních, které vidíte a jdete k pokladně. Až doma poté můžete zjistit, že vám úplně nesedí, jsou zbytečně dlouhé nebo se vám zařezávají tam, kde by úplně neměly. Legíny si totiž musíte umět vybrat!

Nejuniverzálnější kousek v šatníku

Legíny jsou pohodlné, praktické, univerzální, módní, stylové. Můžete k nim nosit naprosto všechno, obléknout si šaty, halenky, sukně, svetry, dlouhé tuniky nebo trička, pončo a podobně. Je nutno je brát jako nezávislý oděv, nejsou to kalhoty, proto se obecně doporučuje svrchní oblečení delší, aby vám pomohlo zakrýt boky.

Jak vybrat legíny? Důležitou věcí je také to, k jaké příležitosti si legíny budete oblékat. Nejčastěji se rozdělí na sportovní legíny a klasické, které si obléknete pod šaty nebo k delší košili. Kousky, které jsou barevné nebo s potiskem si raději nechejte k procházkám, posezení s kamarády nebo vyběhnutí do obchodu a podobně. Určitě by se neměly objevovat v outfitu do práce (pokud nejste trenéři ve fitness centru a podobně). Také je určitě dobré si promyslet, jestli se hodí a někdy i jsou povoleny do práce.

Pozor na obepnuté kousky

Vizuálně vám mohou legíny zkracovat nohy a to ještě ve chvíli, kdy si k nim obujete boty bez podpatku nebo s plochou podrážkou. Přitahují k nohám pozornost, takže je nutno myslet i na to, že zvýrazňují nedostatky a to celkem dost. Jednotlivé kousky by neměly být příliš obepnuté a ani příliš volné. Volné legíny vytvoří nehezké záhyby, mohou být dlouhé a tím pádem budete řešit co s tím. Příliš obepnuté kousky zase okopírují postavu a v případě nedostatků mohou odhalit pomerančovou kůži, dolíčky na pokožce nebo tukové polštářky.