Novinky

Nitril, latex, nebo vinyl? Jaký materiál zvolit pro jednorázové rukavice

Jednorázové rukavice potřebujeme nejen ve zdravotnictví, ale také v celé řadě provozů. Nebo také při domácím úklidu. Jaký materiál je nejvhodnější?

Vybíráme jednorázové rukavice

Nejčastěji se setkáváme s tím, že budeme potřebovat gumové rukavice jednorázové. Od těch požadujeme, aby nás ochránily nejen vůči tekutinám, ale také chemickým látkám. V rukavicích bychom měli vydržet celý den, aniž by poškodily naši kůži. Jsou lepší rukavice nitrilové, nebo se raději spolehnout na latexové rukavice? Jak si vede vinyl? Podívejte se na základní srovnání.

Vinyl je levný, ale kluzký

Vinylové rukavice jsou nejméně nákladnou variantou, pokud přemýšlíte o ochraně pokožky rukou před okolním prostředím. Často se ale stává, že při jejich namočení velmi kloužou. A to také v případě, že se jejich uživatel potí. Takové rukavice je pak těžké používat v prostředí, kde potřebujeme realizovat poměrně precizní úchop. Vinyl je proto vhodný pro méně náročné činnosti.

Latex je pevný, ale pro alergiky nevhodný

Latexové rukavice nabízejí oproti vinylu mnohem větší pevnost a odolnost vůči roztrhání nebo propíchnutí. Na druhou stranu ale tento materiál často nemohou mít na rukou někteří alergici. Existuje totiž přímo alergie na latex. Tento materiál ale vyniká svou elasticitou a měkkostí. Díky použití pudru v podobě kukuřičného škrobu se zajišťuje lepší manipulace při nasazování a snímání rukavic.

Náš tip: Hledáte chirugické nástroje, zdravotnické vybavení, či stetoskopy? Navštivte stránku infinitemedstyle.cz.

Nejlepší materiál je nitril

Nitril je syntetická podoba latexu. Jedná se o materiál, který je mnohem odolnější než latex. A to jak proti mechanickému, tak i proti chemickému poškození. Nitrilové rukavice zajišťují optimální ochranu zejména při manipulaci s chemickými sloučeninami, tělními tekutinami, nebo při vysokých požadavcích na mechanickou odolnost materiálu. Tento materiál se tak stává běžnou součástí mnoha provozů.

Nejlepší vlastnosti vykazuje nitril, nejodolnější materiál.