Novinky

Nová generace zahřívaného tabáku jménem Pulze

I když tabákovému trhu stále vévodí klasické výrobky, budoucnost se začíná pomalu ubírat jiným směrem. Nová generace výrobků se do prodeje tlačí již několik let a oslovuje především mladší generaci uživatelů.

Přestože starší generace naučená na své zvyky novým technologiím moc nevěří, mladší ročníky dávají přednost právě jim. Hledají tak totiž cestu k nikotinovým alternativám, které jsou šetrnější ke zdraví a méně škodlivé.

Konec zápachu a žlutým zubům

Mezi nejzásadnější faktory tradičních tabákových výrobků, jimž se chtějí uživatelé v souvislosti s jejich užíváním vyvarovat, jsou:

  • silný zápach,
  • spalování tabáku,
  • ničení pokožky,
  • žloutnutí zubů a prstů,
  • kouřem načichlé oblečení a domácnost,
  • popelníky a popel,
  • drastické obrázky na krabičkách

a mnoho dalších.

Právě to jsou důvody, proč se na trhu nové alternativy, jako je zařízení na zahřívaný tabák, stávají neustále více oblíbenými.

Spalování tabáku je s Pulzem konec

Výše uvedené faktory jsou velice důležité, ovšem tou nejradikálnější změnou oproti běžným tabákovým výrobkům je právě podstata fungování takových zařízení.

Běžné cigarety totiž fungují na principu spalování a zapálený výrobek tak dosahuje teploty až neuvěřitelných 900 stupňů Celsia. Právě v souvislosti se spalováním tabáku se tak uvolňují toxické látky. Ovšem tabák v zařízení Pulze se zahřívá na podstatně nižší teplotu (asi kolem 350 stupňů Celsia), při které se uvolňuje aroma a nikotin v tabákovém dýmu. Toxické spalování se tak u nových technologií nekoná.

Designový kousek do kabelky

Silnou motivací ke změně mohou být také estetické a sociální aspekty, které s sebou užívání alternativních tabákových výrobků nese. Nová zařízení na zahřívání tabáku, mezi nimiž je i nově Pulze, se pyšní nejen jako šetrnější varianta ke zdraví, ale také svým designovým provedením, které v budoucnu obsadí většinu kapes a kabelek uživatelů v Česku.

Intenzivní chuť tabáku doplněná o příchutě

U výhod ale ještě chvilku zůstaneme. Podle průzkumu si uživatelé zahřívaného tabáku s jistotou pochvalovali intenzivní chuť tabáku. Zároveň oceňují několik druhů příchutí, které jsou právě s takovými technologiemi na výběr. U běžných tabákových výrobků byly takové alternativy zakázány a o mentolové či borůvkové variantě si tak jejich uživatelé mohou nechat zdát.

Autor: Elena Gotfried