Novinky

Úsměvné zajímavosti o Itálii, které vás donutí zemi navštívit

Máte v plánu vydat se na další road trip, protože ten váš poslední byl opravdu skvělý? Vestavba do auta se už nemůže dočkat, ovšem to jediné, co vám k cestě ještě chybí, je vlastně vědomí toho, kam vůbec jedete. Pokud máte za sebou Českou republiku, jestli se vám podařilo objet i slunné Španělsko, co se vydat zas o kus dál, třeba do krásné romantické a také sluncem zalité Itálie? Prozradíme si pár zajímavostí, nad kterými se možná pousmějete natolik, že sem budete zkrátka chtít vyrazit.

Italská domluva je jedna velká nejasnost

To, že se turisté s Italy prakticky nedomluví, to je stará známá věc. Italové jsou zkrátka na svůj jazyk tak hrdí, že často odmítají mluvit jinou řečí, a tím značně komplikují domluvu na ulici. Turisté však nemusí být kvůli tomuto smutní, tato italská domluva totiž přetrvává nezávisle na tom, jestli mluví Ital s cizincem nebo Ital s Italem.

Dokonce se tvrdí, že Italové se ani mezi sebou nedokážou pořádně domluvit a dohodnout. Ne nadarmo se zkrátka říká, že to v některých domácnostech je jako v italské rodině – nikdo nikomu nerozumí.

Když se budete chtít ubytovat, v sedmnáctém patře to nebude

I když díky vestavbě do auta nebudete muset řešit ubytování, možná se vám jednoho krásného dne, když už budete na cestě dlouhé měsíce, zasteskne po krásném pokoji, a ještě krásnější koupelně. Není na tom nic zlého, holt máme své potřeby a chceme se rozmazlovat.

Pokud byste se tedy vlivem svých vlastních potřeb nebo okolností rozhodli ubytovat v některém z italských hotelů, budete se muset spokojit s jiným než se sedmnáctým patrem. V tomto směru jsou totiž Italové hodně pověrčiví a sedmnáctka je pro ně něco jako u nás nešťastná třináctka. Holt, raději nepokouší své štěstí a zdatně se jí vyhýbají.

Kočky jako hlavní dědicové

Nemusíte Itálii prozkoumávat po svých, můžete se vydat na road trip – přesto zjistíte, že kočky jsou zde doslova posvátné. Jenom v Římě jich žije kolem tří set tisíc. Jsou natolik oblíbené, že se stávají dokonce i dědici. V minulosti dokonce jedna taková kočka zdědila přes deset milionů eur a stalo se z ní třetí nejbohatší zvíře na světě!