Novinky

Nová posila v čele investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka

Novým generálním ředitelem (CEO) investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka se stal bývalý finanční ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy Peter Hlaváč. Jeho hlavním záměrem je podpořit společnost v její snaze o další expanzi v České republice i za jejími hranicemi.

Možnost podílet se na růstu české investiční skupiny je pro mě zajímavou výzvou. Těším se, že nyní budu moci zúročit svou dosavadní praxi právě ve finančním a investičním světě,” potvrzuje ke své nové pozici Hlaváč.

Dominantní čtveřice ve vedení DRFG

Ze své funkce CEO zaštítí Hlaváč trojici stávajících výkonných ředitelů DRFG, kteří mají zodpovědnost za tři klíčové byznysové pilíře společnosti: nemovitosti, telekomunikace a finanční služby (včetně investic do dluhopisů a podílových fondů). David Rusňák i nadále setrvá v pozici předsedy představenstva a zůstal tak majoritním vlastníkem skupiny.

Od papírenského průmyslu k investiční skupině

Peter Hlaváč (1964) absolvoval během své dosavadní profesní kariéry množstvím vedoucích ekonomických pozic, zejména v oblasti papírenského průmyslu, kde zdárně působil takřka 20 let. Manažerské funkce vykonával například ve společnostech Mondi Business Paper SCP a.s., Ružomberok a SHP Group či na slovenském trhu v oblasti energetiky u společnosti SPP Distribúcia. Před příchodem do DRFG byl zodpovědný v Dopravním podniku hlavního města za zpracování finančního plánu a strategického hospodaření.

Odvážné plány do dalších let

Peter Hlaváč si předsevzal za cíl podpořit skupinu v její pokračující expanzi, zefektivnit interní i externí procesy společnosti a v neposlední řadě také precizněji a účinněji propojit jednotlivé obchodní aktivity DRFG, která se v uplynulých letech zařadila mezi klíčové investiční skupiny v Česku i středoevropském regionu.

V nadcházejícím období díky nově vznikajícím investičním příležitostem vidíme potenciál pro další výrazný rozvoj skupiny – u nás i v cizině,” naznačuje nadnárodní ambice skupiny DRFG i jejího nového generálního ředitele David Rusňák.

Autor: Michal Pecka