Novinky

Špičkové datacentrum od Faster CZ vás nezklame

Pokud má moderní svět své srdce, pak jsou jím datacentra. Bez těchto futuristických a mnohdy gigantických hal by dnešní svět vypadal úplně jinak. Právě přes podobná centra totiž prochází většina toho, co na internetu běžně děláme. Když je ale řeč o datacentrech, nemusí jít vždy jen o monstrózní kolosy, které provozuje Google, Facebook či Apple. Špičková datacentra světové úrovně najdeme i v České republice.

Jedním z takových je i datacentrum, které provozuje společnost Faster CZ. Toto moderní datové centrum nabízí uživatelům široké možností nejrůznějších služeb. Může jít třeba o pronájem racku, pronájem serveru, virtuální úložiště dat či služby zálohování. Dnes si ale více povíme i o virtuálním serveru – službě, která je mezi konečnými uživateli i firmami stále populárnější. 

Virtuální server pro vaše maximální pohodlí

Virtuální server je cloudová služba, v rámci které si můžete pronajmou dedikovaný výkon daného serveru. Nemusíte se tak starat o záležitosti, které jsou obvykle s vlastnictvím serveru spojeny. Pouze za velmi rozumný měsíční poplatek využíváte to, co je pro vás důležité – výkon serveru. 

Výhodou virtuálního serveru je velmi rychlé zprovoznění a perfektní spolehlivost služby. Jako pronajímateli vás nemusí trápit potíže, které bývají s fyzickým vlastněním serveru spojeny. To vše řeší jeho majitel. 

Také proto se virtuální servery staly perfektním řešení pro všechny, komu se investice do vlastního serveru nevyplatí. A to jsou upřímně řečeno skoro všichni. Abyste totiž uvažovali nad vlastním serverem, museli byste být skutečný gigant. Všichni ostatní se mohou spolehnout na kvalitního poskytovatele VPS. Jako například Faster CZ, u kterého si také můžete vybrat, na jakém operačním systému náš virtuální server poběží. Volbu máte mezi Windows a Linux.