Novinky

Ojetina? V pořádku, vyhněte se jen několika chybám

Zatímco někdy zvažujeme výkup auta, protože se vozidla potřebujeme nutně zbavit, jindy míříme do bazarů, abychom si jednu takovou hezkou ojetinu zase pořídili a pustili ji do své garáže. V případě, že se u vás schyluje spíše k tomu druhému, vyhněte se několika chybám, kterých se při koupi ojetiny velmi často dopouštíme. Ať už si jdete koupit vůbec první ojetinu v životě, nebo si jdete pro náhradu vozu, který vám sloužil dlouhé roky a nedávno vypověděl svou službu, chyby se mohou týkat také vás.

Podcenění průzkumu trhu

Mnozí jdou do bazarů jen s jasnou vidinou – koupit nějaký hezký a slušný ojetý vůz. Už si však nezjistí, v jakých cenových rozmezích se to zrovna na trhu pohybuje. Zkrátka a dobře se nijak nezmapuje tržní situace, což může vést k jednomu – zaplatím za automobil víc, než jaká je jeho reálná cena.

Průzkum trhu bychom neměli podceňovat, protože je reálně naší spásou a díky němu můžeme svou peněženku ušetřit příliš velkému výdaji.

Podléhání okamžitému nákupu

Už jste někdy slyšeli o syndromu okamžitého nákupu? Ne? To je zvláštní. Vyskytuje se totiž velmi často. Doslova ho popisuje následující situace – přijdete s podívat na auto, které se vám líbí, a následně už za něj i platíte, protože se vám v tem moment líbí natolik, že nechcete čekat ani minutu a už ho chcete mít. Ale bez nějaké přípravy, bez nějakého průzkumu, bez toho, aniž byste se podívali na další vozy v nabídce.

Tento syndrom je předzvěstí jednoho scénáře – že za pár měsíců, ne-li už týdnů budete naprosto zklamaní krokem, který jste vykonali.

Kupujeme bez zkušební jízdy

Věděli jste, že vám autobazary nabízí takzvanou zkušební jízdu? Je to jedinečná možnost, jak se ve vybraném autě projet. Řada lidí dělá jednu věc, a sice tuto zkušební jízdu zcela zanedbává. Automaticky kupují, poté však zjišťují, že jim auto vlastně nevyhovuje. Udělejte si proto při výběru vysněného vozu dostatek času na to, abyste se v něm i projeli a zjistili, jakého je zvuku, jak se chová jeho motor, jak je na tom spojka a podobně. Zejména u ojetého vozidla je to skutečně nezbytnost.