Zdraví

Online rádce pro těhulky

Ne nadarmo se těhotenství nazývá jako jiný stav. Tělo ženy prochází zásadními změnami, což se projevuje fyzicky, psychicky i hormonálně. Žena se během devíti měsíců připravuje na to, že na svět přivede nový život. Musí se připravit nejen na samotný porod, ale i na to, že se bude potýkat s nedostatkem spánku, hormonálními výkyvy, ale třeba i s nadváhou. Jak to všechno ustát se ctí a „nepodělat se z toho“, pomůže objasnit portál Modrý koník.

Jedná se o unikátní projekt na internetu, který pomáhá maminkám přežít těžkosti vztahující se s mateřstvím. Svou zásadní fázi edukace věnuje právě maminkám v očekávání, protože je sociologicky prokázáno, že těhulky jsou křehké, hormony s nimi dokáží pěkně zamávat a hlavně mají nespočet otázek, na které je dobré znát odpovědi.

Co je dobré vědět?

Portál Modrý koník je studnicí informací pro každou nastávající maminku. Provede ji totiž těhotenstvím od A do ZET. V praxi to znamená, že jsou zvídavé těhulce servírovány data o těhotenství týden po týdnu. Děleno do tří trimestrů podle týdne, přehledně popsané a doplněné těhotenskou kalkulačkou, navíc zcela zdarma. Není divu, že stránky Modrého koníka zná každá maminka, devět z deseti z nich zde figuruje po celou dobu těhotenství a některé jsou tam dodnes.

Nic není tabu

Modrý koník nenuceně odpovídá na vše, co budoucí maminky zajímá. Informace jsou podány zajímavou čtivou formou a žádné téma zde není tabu. Zajímá vás, ve kterém týdnu těhotenství oznámit v práci? Ve kterém týdnu se registrovat do porodnice? Co je to preeklampsie a komu hrozí? Odborníci z Modrého Koníka vám odpovědí.

Tematicky lze otázky zařadit do několika odborných skupin a dotázat se lze profesionálů i online. Základní „páteřní osa“ portálu se zaměřuje na týdny těhotenství, podle kterých se nastávající rodička řídí. Pro lepší orientaci si lze objednat na e-mail i těhotenský newsletter v příjemně psané podobě.