Novinky

Opravy a modernizace strojů od jedničky na trhu

Zlín není pouze městem obuvníků a skvělým místem pro bydlení. Sídlí zde také společnost KONEL, která se zabývá opravami a modernizacemi konvenčních obráběcích a jednoúčelových strojů. Kromě toho také vyrábí různé součástky a komponenty pro automobilový průmysl.

Na základě požadavků zákazníků vyrábí či upravuje také stroje a zařízení v oblasti průmyslu gumárenského, dřevoobráběcího nebo i masného. Příkladem širokého spektra, na které se firma zaměřuje může být věda a technika, stejně tak čističky odpadních vod, spalovny nebo některé potravinářské podniky, pro které firma KONEL zajišťuje řídící systémy míchacích zařízení, dávkování směsí, hlídání teploty, nebo instalaci kamerových systémů.

Oprava strojů

Technici firmy mají dlouhodobé zkušenosti prověřené praxí si poradí s každým obráběcím strojem, který dokáží opravit a zmodernizovat. Zastaralé řídící systémy, které jsou již nespolehlivé, vymění za nové, stejně tak nahradí zastaralé převodovky pevným převodem a frekvenčním měničem. Staré jednoúčelové stroje procházejí u firmy generální opravou, takže mohou zákazníkovi sloužit řadu dalších let.

Co je krédem firmy KONEL?

Lze to vyjádřit stručně slovy automatizace, vizualizace, regulace, řízení. Se stále rostoucími požadavky na modernizaci začala firma aktivně využívat kamerový systém a checkery, konkrétně kamerový systém od firmy Cognex a Sick a také bylo provedeno několik aplikací s kamerami Keyence. Tyto aktivity plně odpovídají požadavkům na vysokou profesionalitu, kvalitu, přesnost a spolehlivost.

Jednoúčelové stroje

Vedle oprav, generálních oprav a modernizací konvenčních strojů, firma také navrhuje konstrukci různých speciálních jednoúčelových strojů, které pak v souladu s požadavky zákazníků také vyrábí. Zákazník se podílí svými připomínkami na návrhu i konečném řešení dané zakázky. Proto s ním celý tým techniků průběžně konzultuje veškeré technické detaily.