Kultura Novinky Zábava

Ostravský Beats for Love bude v létě hostit největší ikony světové hudby

Už jste byli na Ostravský Beats for Love? Stejně tak jako minulý rok, tak i letos se promění prostředí Dolních Vítkovic v místo konání proslulého festivalu Beats for Love. Velkou motivací k návštěvě je slíbená účast mnoha známých umělců, kteří rozduní pódium směsí techno, urban, house, ale i hardcore hudby. Pořadatelé vzali slib o dvojnásobně kvalitnějším line upu velmi vážně a hodlají ho dostát.

Původní soupiska byla proto rozšířena nejen o velké ikony celého starého kontinentu, ale i o známé umělce ze západu, kam patří král amerického drum and base, Gridlok. Přítomnost té nejlepší hudební elity je zárukou, že si vaše bubínky vychutnají skutečně gurmánský zážitek. O uvolnění napětí se postará hardcorový král z Holandska, známý jako Angerfist. Možná vás vyděsí svojí legendární maskou, ale jeho zničující dávku agresivní hudby si nelze nezamilovat. Angerfist má ve zvyku se objevovat jen na těch nejlepších akcích a jeho přítomnost je tedy velkou poctou.

Velká Británie se zase bude muset na chvíli obejít bez Marka Knighta, který na festival zavítá také, aby předvedl, proč je ve světě house music opěvovanou ikonou. Jen tak pro zajímavost, tento velikán vlastní Toolroom records a Toolroom radio, které má více posluchačů, než má Česká republika obyvatel. Mimo jiné byl také nominovaný na cenu Grammy a slyšet jeho talent na živo je skutečný zážitek.

Světové ikony sem přijedou z mnoha hudebních stylů a na EDM and Trance stage vystoupí například francouzský umělec Arno Cost nebo také Mark Sherry. Ze soudku progressive trance se můžete těšit na Ronskiho Speeda a Marc van Galea.

Techno a urban scéna na Beats for Love

Beats for Love je příležitost, jak se jednou za rok setkat s interprety, které celý rok posloucháte pouze přes sluchátka na telefonu. Pokud se ve změti zahraničních hvězd budete ztrácet, vsaďte na klasiku a poslechněte si českou skupinu Prago Union, kteří se tu objeví i s kapelou Chameleon. Českou scénu zde bude reprezentovat i držitelka anděla, Klara. Kvalitní beat z Francie zde uslyšíte od uskupení Iphaze.

Majitelé horké španělské krve jsou známí svým temperamentem, ten tu rozvíří dj a producent Cristian Varela. Svého čestného zástupce tu bude mít i řecké techno, které vám předvede Axel Karakasis. Z Britských ostrovů zde zazáří opakovaný vítěz mnoha ocenění, DJ Angelo. Pokud se rádi zaposloucháte do kvalitního Hip Hopu, nezmeškejte slovenského bratia Majka Spirita.

Festival Beats for Love se koná 30.6. – 2.7.2016 a oproti minulým ročníkům zde bude vskutku exkluzivní atmosféra. Věřte tomu, že soupiska ještě rozhodně není plná a tak vás může překvapit ještě celá řada hudebníků, které jsme neuvedli. Industrial park Dolních Vítkovic se na vás těší a pokud nebudete mít na začátku léta co na práci, vyrazte sem a odpočiňte si v rytmu té nejlepší světové hudby.