Kultura Novinky Zábava

Kam se dočasně umístí skatepark ve Frýdku-Místku?

Ačkoliv kolečkovým sportům neholdují všichni, staly se skateparky nedílnou součástí všech velkých i malých měst. Jiné to není ani u Frýdku-Místku, proto se zdejší situace se skateparkem řeší stále intenzivněji.

Cílem statutárního města je vybudovat monolitický betonový skatepark podle moderních trendů. Provozovatelé kolečkových sportů si na svůj skatepark budou muset ještě počkat, jelikož jeho umístění v ul. 28 října odporovalo přání místním občanům, kteří sepsali petici za jeho zrušení. To vedlo k pozastavení stavby již ke konci roku 2015. Ačkoliv je hledání nového místa pro skatepark těžké, město stále hledalo ideální řešení pro provizorní skatepark.

Ještě než se moderní skatepark vybuduje, bude k dispozici miniskatepark v areálu bývalého dopravního hřiště na ulici 28. října. Díky spolku Skateboarding Frýdek-Místek se zde již několik překážek nachází, ale jelikož jsou ve špatném stavu, rozhodlo se město, že je opraví. Benefitem by zde mělo být několik nových překážek, které sem město nainstaluje a které by měly být k dispozici ještě před letními prázdninami.

Podle náměstka primátora, Pavla Machala, je snahou města umístění miniskateparku pod estakádu nebo vedle estakády na plochu u stadionu TJ Slezan. Osud miniskateparku nyní nezávisí na městě, ale na vlastníkovi pozemku, kterým je Ředitelství silnic a dálnic ČR. Starostí města je také nalezení správce, který bude skatepark spravovat a dohlížet na dodržování pravidel.

Nový skatepark je ovšem stále v nedohlednu. Město začalo oslovovat majitele vhodných pozemků s možností realizace skateparku, ale jelikož dopadla většina jednání neúspěšně, zatím není jisté, jestli se vůbec uskuteční, protože je zde mnoho technických nároků.