Novinky

Ovoce a zelenina by se neměly vynechávat

V dnešní uspěchané a pohodlné době si lidé čím dál více objednávají jídlo z rozvozu. Často se ale jedná o hamburgery, smažená jídla a jiné nepříliš zdravé pokrmy. Mysleme na sebe a jezme více ovoce a zeleniny, druhů je více, než si myslíte.

Tradiční i netradiční ovoce a zelenina

Vcházíte do obchodu a jako první vidíte ovoce a zeleninu? Je to relativně běžný tah supermarketů. Budete-li na chvíli sledovat nakupující, zjistíte, že se zaměřují jen na pár druhů zeleniny a ovoce. Mezi nejoblíbenější a nejprodávanější ovoce patří například jablka, banány nebo mandarinky. Co se týče exotického ovoce, z toho má většina populace obavy. Bude jim toto ovoce chutnat nebo vsadí opět na jistotu? To platí i o zelenině. Tady se lidé často zaměřují na rajčata, okurky nebo papriky. Proč ale nevyzkoušet změnu? Jednou z těchto změn může být i listová zelenina.

Jde o zeleninu, která má listy a stonky určené pro konzumaci. Jednoduše řečeno je možné tyto části zeleniny sníst. Nemusíte se jich tedy v žádném případě zbavovat, ba naopak. Stonky a listy těchto zelenin nabízí nejvíce vitamínů a potřebných složek. To se ovšem netýká jen zeleniny. Řeč je i o ovoci. Víte, kolik vitamínů, složek a minerálů se nachází v exotickém ovoci? Jen je potřeba si o tom něco nastudovat. Málokdo jí například fíky. A takové kiwano málokdo vůbec zná. Přitom podporuje tvorbu červených krvinek a obsahuje látku, jež zlepšuje náladu. V neposlední řadě obsahuje silné antioxidanty.

Co si z toho máte vzít?

Je dobré si do svého jídelníčku zapsat také ovoce a zeleninu, kterou běžně nekonzumujete. Jiné druhy ovoce a zeleniny se postarají o další potřebné složky, minerály a vitamíny. Mimo jiné má každý druh ovoce a zeleniny také další pozitivní léčebné účinky.