Novinky

Pořizujeme si fotopast

Na první pohled vypadá fotopast jako digitální fotoaparát, který má robustní tělo s maskováním. Rozdíl je však ten, že fotopast sama zachycuje pohyb pomocí tepelného čidla.

Z toho důvodu je velmi oblíbeným zařízením pro bezpečnost. Fotopasti na ochranu majetku se pořizují do domácnosti a podniků poměrně často. S fotopastí se však můžete setkat i v přírodě kde myslivci hlídají stav a pohyb divoké zvěře.

Při pořizování fotopasti je potřeba dávat pozor na celou řadu parametrů. Na trhu se vyskytuje hned několik desítek zařízení, které nabízí lepši či horší výkon. Na co si dát pozor při výběru?

Fotopast jako bezpečnostní zařízení

Nejčastějším důvodem pořízení takového zařízení, je zabezpečení objektu či majetku. Fotopast na ochranu majetku je celkem běžná věc. Jenže je zde mnoho otázek, na které musíte znát odpověď.

Chcete model, který je vybaven GSM modulem? Tato funkce totiž umožňuje mít přehled co se děje před fotopastí v reálném čase. Jakmile se sepne čidlo fotopasti a pořídí se snímek, zařízení odešle na mobilní telefon nebo email MMS zprávu s pořízenou fotografií či videozáznamem. Tato funkce je velmi žádaná pro ochranu majetku, ale není příliš potřebná například pro myslivost.

Další funkcí, kterou oceníte ať už si pořizujete fotopast pro ochranu majetku nebo pro sledování zvěře, je přísvit LED diodami. Funkce nočního přísvitu vám zajistí kvalitnější a přehlednější fotografie i za absolutní tmy. Výhodou infračerveného neviditelného světla je, že nezpůsobuje záblesk a není tak prozrazena poloha fotopasti.

Posledním důležitým parametrem je šíře záběru. Pro velkou vzdálenost vybírejte šíři záběru 50 až 60 stupňů. Pro uzavřené budovy, kde je prostor vzdálený maximálně 5 metrů je lepší úhel záběru 100 stupňů.