Novinky

Potřebujete dostat dům do lepšího stavu? Využijte specializované půjčky a hypotéky!

Vlastnictví domu rozhodně patří mezi ty nejlepší investice, které můžete v dnešní době učinit. Investice do pohodlí a soukromí, které vám přináší rozhodně stojí za to. Mimo toho je ale potřeba zmínit i fakt, že se cena nemovitostí a pozemků neustále zvyšuje.

Proto je opravdu jenom velice malá pravděpodobnost, že by vaše nemovitost neměla stále vyšší a vyšší hodnotu, přičemž jednoho dne vám může vydělat opravdový balík. Jenže mnohdy je největším problémem vlastníků nemovitostí fakt, že je potřeba občas nákladných oprav. Na ty vždy nemusí být peníze a v ten moment půjčky a hypotéky mohou pomoci.

I půjčky se mohou týkat vysokých částek

Lidé si všeobecně myslí, že se půjčky týkají poměrně dost nízkých částek a v případě potřeby vyšší částky budete už potřebovat standardní úvěr. Svým způsobem je to tak zpravidla podáváno, ale mezi půjčkou a úvěrem je spíše právní rozdíl nežli rozdíl v částce. Není totiž dneska nic neobvyklého na tom, že v nabídkách figuruje například půjčka 1 milion korun u bankovních i nebankovních společností. A ta mnohdy stačí i na velice rozsáhlou rekonstrukci.

Kdy se vám místo půjčky vyplatí hypotéka?

Velice dobrou otázkou je, kdy už se vyplatí spíše hypotéky namísto půjčky. Většinou v tomto případě nezáleží na tom, jakou částku potřebujete, ale spíše na porovnání podmínek, co dostanete. Někomu může vyhovovat například dlouhodobý scénář splácení, který je standardní u hypoték. Nemusí to ale vždy být výhodné. Každá hypotéka výpočet úroků a splátek pochopitelně určuje podle vnitřních stanov, takže mnohdy může být jak mnohem výhodnější, tak i zcela naopak.

Specializované hypotéky na rekonstrukce

Právě úpravy a rekonstrukce domů jsou důvodem, proč si spousta lidí hodně půjčuje. Mnohdy je proto nejlepší možnosti využít specializovaných služeb, jako je hypotéka na rekonstrukci. V těchto službách bývají podmínky i ceníky nastaveny opravdu tak, aby došlo k co nejvyššímu upotřebení peněz, přičemž je získáte za výhodných úrokových podmínek. Pro někoho se možná jedná o benefit, ale pro většinu se jedná spíše o základní požadavek.