Bydlení

Připravte vaši terasu na novou sezónu

Sice ještě nejsou letní prázdniny, počasí nám však přeje, tak proč nevyužít čas a nepřipravit terasu na léto? Zasloužíte si přece trochu odpočinku a terasa je pro to jako stvořená. Nezáleží na tom, zda je otočená k příjemnému stinnému lesu, poskytuje malebný výhled, nebo je to takový větší vydlážděný balkon. Záleží především na vybavení, abyste se zde cítili dobře. Samozřejmě je třeba věnovat pozornost posezení, výběru stolku a květin, ale s tím ještě počkejte. Nejprve je třeba na terasu dostat dostatek světla.

Světlo, světlo a zase světlo

Ano, světlo je tím rozhodujícím prvkem, který vás přesvědčí o tom, jestli se právě zde cítíte dobře, nebo naopak vám zde příjemně není. Jde samozřejmě o typ světelného zdroje, někomu je příjemnější žluté světlo, jiný se cítí lépe při bílém. Důležité je také umístění osvětlení. Na terase si osvětlení můžete vybírat, nezapomeňte pouze na vysokou IP ochranu proti prachu a vlhkosti. Terasu mohou osvětlovat svítidla ze stropu v případě, že je vaše terasa zastřešená. Potom můžete podle vašeho oblíbeného stylu vybírat stropní, nebo závěsná svítidla rustikální, moderní i klasická. Mezi tradiční svítidla na terasu patří určitě nástěnná svítidla. Ta se vyrábí v nejrůznějších designových provedeních, snadno se kombinují s dalšími typy osvětlení a rovněž jejich instalace je jednoduchá a rychlá.

Dolaďte osvětlení do detailu

Terasu máme tedy zevrubně osvětlenou, ještě ale zbývá doladit tu správnou atmosféru, vyzkoušejte svítidla na zem, mohou to být třeba dekorativní skleněné koule různých velikostí, které se postarají o dokonalý dekorativní efekt potmě i ve dne. O zajímavý detail se postarají také zapuštěná svítidla do podlahy, může jít o klasické bodovky, ale také o mini LED bodovky, které se sami o sobě postarají o velmi decentní osvětlení, používají se také na schody jako orientační svítidla. Když to všechno dohromady klapne, vytvoříte si na terase velmi příjemný prostor pro relaxaci, ale také místo, kde se budete rádi setkávat s rodinou a přáteli.